Пенсії за європейським стандартом: в Україні готують масштабну пенсійну реформу

24.09.2024 14:02   -

Україна на порозі масштабної пенсійної реформи. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович повідомила про підготовку законопроектів, які мають змінити підхід до пенсійних виплат. Під час години питань до уряду у Верховній Раді вона розкрила ключові етапи реформи, яку планують представити вже до кінця 2024 року.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Ми підготували комплексний підхід рішень. Насамперед ми вже сьогодні дали можливість людям в дуже простий інклюзивний спосіб доплачувати собі ЄСВ самостійно, якщо роботодавець, наприклад, не виставляє достатню заробітну плату, а людина хоче більшу пенсію. Друге – ми вирішили питання виплати пенсій завдяки, власне, спільним нашим рішенням і законопроектам, які були підтримані у Верховній Раді для тих людей, що сьогодні повертаються з окупації і частина стажу страхового в них втрачена. Вони не знали, як його підтверджувати, але сьогодні ця проблема вирішена, і ми маємо можливість зараховувати кожній людині повний її страховий стаж, навіть якщо вони дані в окупації або в Криму.

Реформа передбачає перегляд і підвищення пенсійних виплат, з особливим акцентом на підтримці тих, хто тривалий час перебуває на пенсії, для забезпечення справедливих умов. Одним із основних нововведень стане обов’язкове впровадження накопичувальної пенсійної системи, яке планується з 2026 року.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ МІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Ми так само запланували системну комплексну реформу, яка складається із реформи солідарних пенсій і запровадження обов’язкової накопичувальної пенсії. Як вже сказала, таким чином, щоби кожна людина в майбутньому мала можливість отримати заміщення свого заробітку не нижче 60%. Це рівень хороших європейських країн, коли заробітна плата впродовж життя накопичується, ти сплачуєш певні внески в накопичувальну систему або в солідарну і на пенсії з цих заощаджень тобі виплачують приблизно 60% того заробітку, який ти мав впродовж життя.

Міністерка наголосила, що даний пакет законів уже підготовлений. Для якісного старту реформа потребує щонайменше 30 мільярдів гривень, і Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством фінансів працюють над пошуком необхідних ресурсів.

ОСТАННІ НОВИНИ