Перед харківськими озеленювачами постали нові виклики: як у місті борються із наслідками засухи
Цьогоріч наслідки спекотного посушливого літа харків’яни можуть побачити неозброєним оком. Навіть у Саржиному Яру, який вважається зеленим оазисом міста, де-не-де видно спорожнілі ділянки чорного ґрунту. Зокрема, мова йде про схили, пагорби та нерівності. Оскільки ці місця є важкодоступними, висаджувати на них газони традиційним способом практично неможливо. Тож раніше трави росли на таких ділянках самі по собі, але цьогоріч не змогли витримати літню спеку. Нові виклики підштовхнули фахівців СКП “Харківзеленбуд” до пошуку альтернативних рішень. Зокрема, одним із них стало застосування сучасної технології гідропосіву. У Харкові такий спосіб створення зеленого покриття застосовується вперше.
ПАВЛО СКОТАРЕНКО НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Ми прийшли до того, що треба пристосовуватися до природних умов, а також прислухалися до деяких екоактивістів. Для того, щоб мінімізувати вплив на місцевість, на якій ми проводимо ці роботи, ми прийшли до гідропосіву. Він у себе включає установку, в яку засипаються суміш із мульчі, біогумусу, зернових трав різних і добрив, і потім посівом можемо сіяти на схилах, на нерівностях, із мінімальною підготовкою до цього ґрунту. Тобто, ми не впливаємо ніяким чином на екосистеми, ми не міняємо градус схилу чи повністю не міняємо рельєф місцевості, але при цьому насіваємо там різні трави.
У СКП “Харківзеленбуд” зазначають, що у порівнянні із традиційним методом посіву газонів, гідропосів має багато переваг.
ПАВЛО СКОТАРЕНКО НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Плюси в тому, що це трішки швидше, мінімізує витрати. Витрати в плані того, що не треба підготувати ґрунт, витрати в тому, що трави краще сходять за рахунок поживного середовища. Також менш привабливим це є для пташок, які можуть викльовувати насіння до того, як воно зійде, так що плюсів багато.
Цього разу для створення зеленого покриття фахівці СКП “Харківзеленбуд” будуть висаджувати зернову суміш із газонних злакових трав. На підприємстві акцентують, що саме злакове різнотрав’я за сучасних умов є оптимальним варіантом для Харкова.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ПАВЛО СКОТАРЕНКО НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Це половиця, і вона трішки менше бажає до себе догляду, є більш стійкою до висихань, до наших умов. Тому її менше треба поливати, менше треба косити. До прикладу, якщо ми беремо стандартні суміші газонних трав, то вони косяться раз в 10-14 днів, то ці сорти трав потребують покосу десь 2-3 рази в сезон. Тобто з весни до осені ми їх будемо косити кілька разів в залежності від погодинних умов. В цьому є великий плюс, тому що менше втручаємося в природу і менше несемо затрат для того, щоб виконати дані роботи.
Першим для застосування гідропосіву було обране одне із улюблених місць харків’ян – Саржин Яр, однак у подальшому озеленювачі планують вводити цю технологію і на інших локаціях у місті.
ПАВЛО СКОТАРЕНКО НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
У Саржиному яру ми працюємо четвертий день, висіяли приблизно 450 м. кв. Деякі локації уже показують найменші проростання. Тобто ще не кучність, але вже є моменти проростання. Я думаю, що до кінця тижня цього або до початку наступного ми вже побачимо повноцінний результат проростання цих трав.
До проведення робіт залучене сучасне обладнання, а також кваліфіковані спеціалісти. Зокрема, перед здійсненням посіву за новою технологією, троє фахівців зеленого господарства Шевченківського району пройшли відповідні навчальні курси. Як зазначають у самому “Харківзеленбуді”, сьогодні озеленювачам дуже важливо вміти швидко реагувати та адаптуватися до нових викликів. Адже тоді Харків за будь-яких умов зможе залишатися зеленим і гарним.
ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
СКП «Харківзеленбуд» отримало нові виклики в тому числі через погіршення умов, зміну клімату. І ми винайшли відповідь на цей виклик – це гідропосів. Це зручно, економно, а головне, швидко. Якщо ви помітили, навіть ґрунт підготувати треба лише таким чином, щоб прибрати з нього сміття і зволожити цей ґрунт, і можна вже працювати. А до того, наприклад, щоб підготувати ґрунт, нам треба було його іще й перекопувати, але на схилах це робити дуже важко. Ми сподіваємося, що нашу працю високо оцінять і ті, хто відпочиває в Саржиному яру, і ті, хто захищають природне середовище. Тому що ми намагаємося зробити свою роботу якомога краще, і це видно! Через буквально тиждень можна буде побачити результат цієї роботи.
ОСТАННІ НОВИНИ
- 164 виїзди за тиждень: ДСНС про оперативну ситуацію в Харківській області з 18 по 24 листопада
- У Харкові відкрили сучасний коворкінг для студентів-юристів
- Збільшилась кількість постраждалих внаслідок удару по Харкову (фото)
- Росіяни поцілили в центр Харкова 25 листопада: масштаби та наслідки
- У Харкові тимчасово не курсуватимуть два тролейбуси