"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Перенаселеність та брак ресурсів: як харківський притулок для тварин рятує “хвостатих”

КП "Центр поводження з тваринами"
YouTube video player

Комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами» потребує допомоги харків’ян. Наразі притулок перенаселений, і тварини потребують корму. Умови стають дедалі складнішими, а турботи не зменшуються.

ОЛЬГА ГОЛУБЄВА ПРЕССЕКРЕТАР КП «ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ»
Ситуація з кількістю тварин у притулку наразі складна, тому що досить багато тварин через бойові дії опиняються на вулиці. До нас тварин привозять волонтери, до нас тварин привозять військові, просто небайдужі люди. І тому, на жаль, на жаль, просто притулок переповнений. Ми просто закликаємо людей бути, ну, не можна сказати більше людяними, ми всі зараз живемо у досить складних умовах, ну, ментальних, так і фізичних. Але все ж таки, якщо людина обирає для себе тваринку, будь то собачку чи котика, якщо не принципіальні якісь там породні дані, якийсь там екстер’єр, то все ж таки надати перевагу тварині з притулку.

ЗАКР. Зараз у притулку перебувають 550 собак і 100 котів. Через нестачу місця собак змушені утримувати у вольєрах по чотири, а інколи й по п’ять тварин. Така перенаселеність не лише створює дискомфорт для чотирилапих, а й ускладнює їхній догляд.

ОЛЬГА ГОЛУБЄВА ПРЕССЕКРЕТАР КП «ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ»
Щоденно притулок потребує корми для котів та для собак. Ну, це базова потреба, тому що тварин потрібно годувати, це зрозуміло. І, звичайно, тварини до нас потрапляють у різному стані. Деяким потрібно надати невідкладну ветеринарну допомогу. Містяни, харків’яни, знають, що в нашій клініці бездомних тварин ми лікуємо безкоштовно. Але ці медикаменти, на жаль, нам безкоштовно не дістаються, нам доводиться їх закуповувати. І, звичайно, всі тварини, які потрапляють у притулок, вони стерилізуються та каструються, це обов’язково.

Великою проблемою залишається самовигул. Це одна з причин, чому багато тварин опиняються в притулках. Без нагляду господаря улюбленці ризикують потрапити під авто, побитися з іншими тваринами або загубитися. У притулку радять власникам чіпувати тварин, а також використовувати адресники чи жетони на нашийниках, щоб у разі втрати швидше повернути їх додому.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЬГА ГОЛУБЄВА ПРЕССЕКРЕТАР КП «ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ»
Минулого тижня до нашого підприємства, до ветеринарної клініки, волонтер та зоозахисник привіз німецького вівчара, якого знайшли посеред вулиці. Ймовірно, це була ДТП. Власник тварини знайшовся. Він виявив бажання, щоб тварина продовжила лікування у нашій клініці. І це саме приклад того, до чого приводить самостійний вигул тварини без нагляду господаря. На жаль, ми не можемо сказати на 100 %, що трапилося із собакою, але, ймовірніше за все, він став жертвою ДТП.

Часто до притулку привозять тварин із травмами, яких знаходять на вулицях. Бували випадки, коли після обстрілів працівники виїжджали на місця прильотів, щоб рятувати поранених хвостатих. Тут намагаються допомогти кожному, хто потребує допомоги.

ОЛЬГА ГОЛУБЄВА ПРЕССЕКРЕТАР КП «ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ»
Сахарок до нас потрапив приблизно 2 місяці тому. Його привезли військові. У кота був складний перелам лапки. Йому робили операцію, яка зветься остеосинтез, йому вставляли спеціальні спиці в лапу, щоб зібрати кістку. Котам та собакам гіпс не накладають, частіше за все, як людям. Частіше за все, це уламкові перелами зі зміщеннями, тому кістки фіксуються, ось. Зараз в нього вже все добре. Він вже ходить, він вже бігає, ну, трошечки треба, щоб підзаросла в нього задня частинка, а так з ним все супер. Да, Сахаруля? Рудий кіт. До речі, рудих котів часто беруть, бо люди вірять, що вони приносять гроші і добробут. Ну, тому сподіваємося, що Сахарочек скоро знайде своїх власників.

У притулку зазначають, що найкраща допомога для тварини це взяти її в дім.

ОСТАННІ НОВИНИ