Переселенцям з Харківщини, які втратили документи, допоможуть у їх відновленні (відео)

15.05.2024 15:03   -

Їм довелось залишити все, що наживали роками та покинути власну домівку. Хтось вже бачив своїми очима, як було знищено бомбами власне подвір’я, хтось взагалі не знає нічого та молить Бога, щоб не було влучання. У кожного в очах біль. Біль війни.

ПЕТРО ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ
Якби ви побачили… Я думав, що згорнуть усю вулицю. Страшне все це, я ніколи такого не бачив. І б’ють, і вертять і палять, ну я не перекажу. Страшне діло. А тоді, на другий день, трохи потихшало, так вони нам як у пів на восьму дали нам, так я еле вискочив сюди за Волчью. Страшне діло, голова болить після оцих всіх суматошек.

ВОЛОДИМИР ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ
Там вже не можна жити. Там все горить, все вибухає, будинки руйнуються. Мені також прилітало з усіх боків але так, як у п’ятницю ще ніколи не було. Хазяйство все кинув там – кролі, кури, вутки, курчата маленькі, но там ще сусідка залишилась вона поки не виїхала. Вона поглядає, я їй залишив ключі, щоб вона ходила. А вивезти, як його звідти вивезти.

Всіх переселенців з Вовчанська, Липців та прилеглих населених пунктів, які прибули до Харкова реєструють. І надають необхідну допомогу у спеціальному центрі. Їжа, речі, грошова допомога. У кого немає документів допомагають у їх відновленні ось у цьому міському центрі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Тут є всі умови для людей, які потребують послуги. І, в першу чергу, послуги стосовно відновлення тих документів, які люди втратили. У військовий час ця послуга стала більш актуальною особливо коли до нас пішли люди зі статусом ВПО. Хтось загубив ці документи, в когось вони згоріли, у когось вони втратились, коли були ці обстріли. І ми маємо можливості ці документи відновити. Для цього у нас працює Центр реінтеграції для осіб, які не мають постійного місця проживання і працює регістратура, ми реєструємо цих людей. Ми збираємо документи, щоб їх відновити – і паспорт відновити, і пенсійне посвідчення і ще якісь документи, є фахівці, які цим займаються. Є благодійний фонд, який за нашим зверненням теж допомагає нам. Я хочу сказати, що ця робота налагоджена і вона ведеться багато років. Тому тут людина зможе знайти прихисток, деякий час тут перебувати. Вона буде навіть нагодована, їй наддадуть медичну допомогу і юридичну, якщо треба. Тобто система працює.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Обласний евакуаційний центр знаходиться тут неподалік від нашого центру і вони між собою спілкуються, завжди спілкувалися і звичайно, якщо людині нікуди дітися та немає документів, то є можливість цю людину спрямувати сюди. Тут її зустрінуть і зроблять все як треба. Війна – це таке явище, яка чи згуртовує людей, чи розлучає. А стосовно міста Харкова та харків’ян я хочу сказати, що війна нас дуже сильно всіх згуртувала. Ми допомагаємо один одному, наші структурні підрозділи і представники влади місцевої роблять все, щоб люди, які потрапили в якусь критичну ситуацію – знали б куди звернутися, мали можливість отримати необхідні послуги, мали б змогу отримати медичну допомогу. Тобто все працює, все скоординовано, ланцюжок відпрацьований – людину передаємо, що кажуть з рук на руки для того, щоб зробити все як треба. Це – Харків!

ОСТАННІ НОВИНИ