“Перші місяці ми були як зомбі”. Спогади залізничників про роботу після російського вторгнення (відео)

06.11.2023 18:36   -

Героїчні харківські залізничники – це не лише машиністи і провідники, які мужньо вивозили харків’ян з міста, охопленого війною. Це також і всі інші працівники вокзалу. У кожного свій фронт, з цим погодиться кожен харків’янин. Валерія Завадська, керуюча готелем на міському вокзалі, каже, навіть не стояла перед вибором – чи їхати з міста? Вона чітко розуміла, що має бути тут і допомагати всім, хто цього потребував. І в цих проявах героїзм харків’ян, не залежно від професії. Валерія говорить, все життя пам’ятатиме ті перші жахливі дні війни.

ВАЛЕРІЯ ЗАВАДСЬКА КЕРУЮЧА ГОТЕЛЕМ “ЕКСПРЕС”
Мы даже не осознавали, что это происходит. Видели количество людей, которое надо было поселить и сотрудники, которые живут за городом, они не смогли добраться. И, к сожалению, в отеле остались я и моя дочь младшая. И мы вдвоем на 16 этажей полностью обслуживали всех. Как могли. Первые дни были самые страшные. Когда летали истребители, и когда танки ездили. Было тяжело. Но мы об этом не думали, если честно. Мы селили в основном детей, их родителей, бабушек, дедушек. А они были с огромными глазами, эти глаза вообще я никогда не забуду.

Черговим станцій теж довелось у перші дні війни зіткнутись з новими, невідомими раніше, викликами війни. Море людей, що наповнили вокзал і перони; крики, плач і дітей, і дорослих; відчай, паніка в очах  – здавалось, скоординувати цей натовп неможливо, здадує черговий станції Олександр Савченко. Але працівники харківського вокзалу впорались. Евакуаційні потяги забирали людей, працівники тут, на місці, надавали всім необхідну допомогу.

ОЛЕКСАНДР САВЧЕНКО ЧЕРГОВИЙ ПО ВОКЗАЛУ СТАНЦІЇ ХАРКІВ-БАЛАШОВСЬКИЙ
Первые месяцы, как зомби. Потом привыкли, встряхнулись – надо работу выполнять, не дёргаться, без паники. И со всей командой, чтоб, как говорится, чтоб объект не развалился, работать нужно, просто работать и все. И я чувствую, что нужен на работе, понимаете, оно уже вклинились, как матрица моя – Я не заставляю себя, Я прихожу.  И вижу какие-то проблемы, стараюсь их решать или помогает руководство нам, обращаемся и все такое.

З перших днів повномасштабної російської агресії саме залізниця стала дорогою життя для багатьох громадян. І сьогодні залізничний вокзал виконує важливу і відповідальну місію  – перевезення людей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Харківський міський голова Ігор Терехов, вручаючи грамоти і подяки працівникам із нагоди Дня залізничника, наголосив, що роботу залізничників під час війни, особливо в ті тривожні, перші дні вторгнення, переоцінити неможливо.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я дуже вдячний вам за те, до в ті часи ви підтримували людей, евакуйовували їх, дарували їм життя, що головне. Було дуже важко – ви ризикували своїм життям, але рятували їх. Вдячний вам за ето. І знаєте, я впевнений в наше яскраве майбутнє, яскраве українське майбутнє. Ми обов’язково переможемо і разом будемо відбудовувати наше славетне місто – місто-герой Харків.

ОСТАННІ НОВИНИ