В Україні виявили перший випадок мавпячої віспи. Наразі людина шпиталізована. За даними МОЗу, українець був інфікований в одному з великих українських міст. Щоправда з хворим на віспу пацієнт не контактував та і за межі країни не виїжджав. Зараз фахівці з’ясовують цей випадок виявлення захворювання. Регіон же, в якому виявлена мавпяча віспа у профільному міністерстві поки не називають. Сама віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, але має меншу летальність та легші симптоми.
До основних симптомів віспи мавп належать:
- гарячка,
- головний біль,
- міалгія (біль у м’язах),
- біль в спині,
- збільшені лімфатичні вузли,
- озноб,
- біль у горлі,
- закладеність носа,
- кашель,
- висип у вигляді пухирців.
За даними медиків у людини, інфікованої віспою мавп, з’являється висип, а потім інші симптоми. Щоправда, у певних випадках хворий може мати на тілі лишень пухирці, або прищі, що можуть з’являтися на обличчі, всередині рота іна інших частинах тіла : на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Інші симптоми можуть і не проявлятися. Захворювання триває від двох до чотирьох тижнів. У групі ризику складного протікання захворювання : вагітні, люди зі слабким імунітетом, або ж імунодефіцитом. Інфікуватись же можна лишень від хворої людини. Мова про прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини. А це спілкування з близької відстані, дихання, дотики, поцілунки та секс.
Профілактика: - Уникайте тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, у яких є симптоми, схожі на віспу мавп.
- Уникайте контакту з предметами та матеріалами, якими користувався хворий.
- Регулярно мийте руки з милом або використовуйте дезінфекційний засіб на спиртовій основі. Особливо це варто робити перед їжею, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власного обличчя.
- Дезінфікуйте та мийте поверхні, до яких зазвичай торкаєтесь у середовищах, де могли бути інфіковані люди.
Щодо вакцинації проти віспи мавп , то вона існує в світі. Щоправда, у ВООЗ поки не говорять про необхідність проведення масової вакцинації. До 2022 року віспу мавп фіксували у країнах Центральної та Західної Африки. Зараз же половина всіх зафіксованих випадків мають місце у Південній та Північній Америці.