"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Підготовка Харкова до зими: у місті децентралізують систему опалення

YouTube video player

Універсальні солдати теплового фронту: Блочно-модульні котельні будують децентралізовану лінію оборони харківської теплоенергетики. Заступник директора технічного КП «Харківські теплові мережі» Олексій Лука демонструє одне з таких автономних джерел в одному з районів міста. По-перше, блочка тут замінила дві підвальні котельні , народжені в середині минулого сторіччя, по-друге – дуже вчасно підставила своє тепле плече місцевим мешканцям. Сучасна, економічна , абсолютно самостійна, блочно-модульна котельня гріла батареї в оселях навіть під час повних блекаутів.

ОЛЕКСІЙ ЛУКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ТЕХНІЧНОГО КП «ХТМ»
Ви бачите котельню, яка має 6 мегават потужності, та весь цей мікрорайон всю минулу зиму були забезпечені теплом з цієї котельні. « Харківські теплові мережі» мають достатньо великий вже на сьогодні досвід у встановленні та будівництві блочно-модульних котелень, на сьогодні вони максимально розповсюджені по нашому місту.

На сьогодні у Харкові вже працюють 34 блочно-модульні котельні різної потужності. Поява кожної , крім спільної мети – децентралізації, мала індивідуальні показники. Одні з котелень прийшли на заміну старим підвальним, інші – донесли послугу з опалення до найвіддаленіших будинків. Після початку повномасштабного вторгнення блочкам довелося швидко ставати в стрій замість розбитих обстрілами джерел теплопостачання. Так у Харкові з’явилися котельні більшої потужності – від 3 до 8 МВт. Перша з цієї партії – котельня одного з медзакладів міста будувалася буквально у проміжок часу від 4 до 6 блекаутів.

ЄВГЕН КАУРКІН ДИРЕКТОР ТЕХНІЧНИЙ КП «ХТМ»
Лікарняний комплекс був підключений до мереж Тец. На новий рік нам прилетіло до цієї ТЕЦ, вона працює можна сказати на останньому волоску. Що стосується саме цієї котельні, ми її встановили і прийняли рішення, що ми повинні це зробити, щоб забезпечити одну з лікарень міста Харкова багатопрофільних опаленням незалежно від того працює в нас ТЕЦ чи не працює.

Вже влітку таких потужних блочно-модульних котелень у Харкові з’явилося ще 17. В одному з районів міста 4 блочки замінили стару пошкоджену котельню.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СЕРГІЙ МЕЛЬНИЧЕНКО НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ КП «ХТМ»
Її привезли, зібрали з чотирьох блоків, усе підключили, ну, звісно, швидше ніж будувати. Воно ж на 90 відсотків іде вже готовою продукцією. У нас тут на всьому обладнанні є частотне керування, і тому ми маємо можливість поставити тут дизель генератор ,він тут також буде ставитись, і під час блекауту у нас буде запас води , у нас буде своя єлектроенергія, і ми зможемо надавати послуги з опалення навіть під час блекаутів.

2-3 місяці – від фундаменту до старту – саме стільки часу потрібно харківським теплоенергетикам, щоб запустити нову блочно-модульну котельню у будь-якому мікрорайоні міста. До неї одразу додають автономне джерело електроживлення , і харків’яни отримують власний острівець життя, який зігріє за будь-яких обставин. Також місто працює над розвитком альтернативної генерації електроенергії. Так, наголошує Ігор Терехов, вже змонтовано 22 когенераційні установки, що будуть забезпечувати котельні власною електроенергією. І на цьому не зупиняються.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми ставимо собі за мету, щоб було 100% забезпечено електропостачанням, теплопостачанням і сталим водопостачанням. Є певні труднощі з виготовленням цих когенераційних установок, бо це іноземне виробництво і певні строки, які є. Але будемо прискорюватись, пришвидшувати весь цей шлях для того, щоб зробити все це. Ми працюємо, працюємо цілодобово і я кожного дня займаюсь цим. Ось зараз теж телефонував всім, бо неможливо тільки за рахунок коштів міського бюджету це зробити. А це многовекторне фінансування. І у нас є вже домовленості про проведення певних процедур з USAID, як нашого стратегічного партнера. Світовий банк, який дав нам – такий безпецендентний випадок – просто подарував нам 47 мільйонів доларів США і на ці кошти їх же організація, яка співпрацює з ними, іноземна організація буде поставляти нам все необхідне для того, щоб пройти опалюбвальний сезон.

ОСТАННІ НОВИНИ