Це відео пожежі на російській нафтобазі. Висока температура повітря призвела до вибуху цистерни. Вогонь ланцюговою реакцією перекинувся на інші контейнери. І тепер горить з такою силою, що надзвичайникам непереливки. Надивившись на невтішний досвід російських МНСників – харківські взялися за профілактичну роботу і забов"язали всі місцеві АЗС і хімічно небезпечні підприємства встановити системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та сповіщення населення.
Ігор Пендер начальник управління попередження надзвичайних ситуацій ГУ ГСЧС України в Харківській області
-К сожалению, приходится отметить, что этот вопрос в городе движется крайне медленно. Из 21 объекта повышенной опастности, которые необходимо оборудовать указаными системами, приступили к работе только 15, а полностью эта система смонтирована, протестирована лишь на одном объекте .
Чому зволікають з установкою автоматичних систем раннього виявлення і сповіщення – у власників небезпечних підприємств своє виправдання. Приватні структури – аргументують це – небажанням купувати кота у мішку, їм потрібні дієві докази працездатності обладнання. А державні установи просто не мають на це коштів.
Олександр Гуцул головний інженер ДП "Харківський завод шампанських вин"
-Финансовое положение очень трудное на заводе. Работаем три-четыре дня в месяц. У нас сегодня не сезон, поэтому такая ситуация.
Якщо до цього часу власники небезпечних підприємств могли ухилитися від встановлення систем контролю, то з першого липня цього року – це буде обов"язковою вимогою. Набуває чинності Кодекс цивільного захисту України, в якому чітко прописані права і забов"язання підприємств щодо дотримання правил техногенної безпеки. А поки, комісія з надзвичайних ситуацій доручила керівникам об"єктів підвищеної небезпеки розробити і затвердити план заходів. І до першого січня чотирнадцятого року повністю завершити монтаж систем контролю надзивчайних ситуацій.
Олена Мітясова