Підтримка бізнесу у Харкові: як місцева влада допомагає підприємцям (відео)

03.11.2023 13:15   -

Підтримка бізнесу та підприємців. Попри війну, Харків проводитись активну кампанію із залучення інвесторів та підприємців у мегаполіс. Робота триває у різних сферах, аби охопити якомога більше напрямків.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
Якщо з’являється інвестор, то втілювання проєкту не буде завтра чи післязавтра. Від початку згоди на реалізацію цього проєкту буде займати десь 12-18 місяців. Тому вже зараз ми збираємо такий портфель інвестиційних проєктів, які плануємо втілювати. І хочу наголосити, що наш і внутрішній інвестор, який може релокувався в інші області, але ж залишилися, все ж таки і виробничі потужності і в нашому місті. І ми сподіваємося, що ми будемо повертати наш бізнес до Харкова. І я не кажу, що Харків знову стане таким індустріальним містом, але ж ми розуміємо, що нові технології, інноваційні, високотехнологічне виробництво має місце бути.

Працюють не тільки у самому мегаполісі, а і в інших містах. Окрім регулярних переговорів із міжнародними партнерами, міськрада організувала інвестиційний форум у Києві. Результатом якого стала ще більша зацікавленість Харковом.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
Люди хочуть повертатись до Харкова, бізнес хоче повертатися до Харкова. Тому, що коли ми планували цей захід, так ми не робили промоушен, в безпекових цілях звичайно, і ми планувати зібрати десь 150 представників бізнесу, міжнародних організацій, міжнародних фінансових інституції. Але на заході зареєструвалось більше 500 людей.

Тож Харків зацікавлений створювати якомога більше умов для підприємців та інвесторів. Відповідні служби активно працюють над цим питанням.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
І наша задача зараз на рівні місцевої влади, держави створювати ці інвестиційні стимули і що перш за все – це прозорість, прозорість надання дозвільної документації, надання земельних ділянок і тому інше. Бути відкритими, прозорими, надавати інвестиційні стимули та відновлювати економіку нашого міста.

Також місто вже виділило ділянку під побудову індустріального парку для підприємців та запрошує охочих стати резидентами. Їм надаються певні преференції.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
Це в нас і пільга, звільнення від орендної плати або пільга – це вирішується на місцевому рівні, це звільнення від податку на 10 років, це звільнення ПДВ при ввозі обладнання, яке буде використовуватися для особистого виробництва того чи іншого резидента на території індустріального парку. Тому ми зараз таку тенденцію розглядаємо, що ті інвестори, які хотіли працювати у нас в громаді, вони розглядають роботу на території індустріального парку.

На додачу працюють і з приводу консультацій та супроводу підприємців. І місті є заклади, які допомагають бізнесу створити або відновити свою справу у Харкові.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
У нас з’явилась ініціатива створення єдиного інвестиційного вікна. Де кожен бажаючий підприємець будь-то іноземний інвестор, будь-то внутрішній інвестор може подати заявку і отримати усі консультації, які надаються Харківською інвестиційною агенцією. Більше того, ми супроводжуємо бізнес від початку: надаємо консультаційні, аналітику, супроводжуємо в отриманні всієї дозвільної документації. І це робимо абсолютно безкоштовно для громади.

Також є спеціально створені грантові програми, якими можуть користуватися підприємці.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
У нас є «Офіс Реформ», який дуже активно співпрацює з підприємцями у місті Харкові і у нас відкрився консультативний відділ на території центру надання адміністративних послуг, де кожний представник бізнесу може прийти, получити консультацію з приводу отримання гранту, державних програм, пільг, які є і також отримати супровід, якщо треба заповнити заявку чи таке інше.

Тож місто буде робити все можливе аби залучати підприємців, бізнесменів та інвесторів у Харків. Аби відбудувати мегаполіс та його економіку.

ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДИРЕКТОР КУ «ХАРКІВСЬКА ІНВЕСТИЦІЙНА АГЕНЦІЯ»
Ми хочемо продовжувати бути найкомфортнішим містом, ми хочемо, що повертались сюди люди. Будуть повертатись люди, будуть створюватися робочі місця, звісно, наша економіка міста буде розвиватись. Так, ми бачимо, що зараз у нас не стоїть черга, тому що є безпекові питання. Але ж ви розумієте: ми всі з вами дуже чекаємо перемоги і коли це вже настане, той бізнес, який вже веде переговори, планує відкриватися у місті, розробляє проєктну документацію – він вже буде готовий працювати. А ті, хто ще сумнівається – це вибір кожного.

ОСТАННІ НОВИНИ