Підтримка з-за кордону. Фінансова та психологічна. У Харків прибули дипломати та урядовці (відео)
У Харкові – міжнародна делегація на чолі з віцепрем’єр-міністром України Іриною Верещук. Робочу поїздку розпочинають з огляду потрощеного сердмістя Харкова. Кажуть: руйнуваннями дійсно шоковані.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Була зруйнована будівля університету Каразіна. Були знищені адміністративні будівлі. Потім – по мерії були «прильоти». Тому цивільна інфраструктура дуже була пошкоджена.
Представники делегації запевняють: будуть розповідати всім міжнародним партнерам про злочини, які вчиняють окупанти. Доповідатимуть про половину знищених шкіл у місті, закриті виші, ракети, від яких майже неможливо сховатися – з рф вони долітають до мегаполіса менше, ніж за хвилину. Водночас, обов’язково ділитимуться враженнями щодо нескореності й сили, чистоти та доглянутості Харкова.
ЛАРИСА ҐАЛАДЗА-КРОНІН НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ КАНАДИ В УКРАЇНІ
Раді сьогодні бути в Харкові. Бачимо, що Харків стоїть, Харків живе. І це – надзвичайна честь, від імені нас усіх, бути сьогодні тут. Дякую, що нас запросили. Й, що нам готові показати, як тут іде життя і, як наша підтримка доречна до ваших потреб. І ми всі будемо із вами до вашої перемоги.
ІРИНА ВЕРЕЩУК ВІЦЕПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Ворог хоче, щоб знищений Харків був покаранням за непокірливість харків’ян. Ворог хоче, щоб Харків запам’ятав назавжди, що таке російський чобіт окупанта. Наше завдання – зробити так, щоб плани ворога ніколи не стали реальністю.
Попри те, що в обласному центрі зараз відносно спокійно, 27 населених пунктів регіону досі залишаються під тимчасовою окупацією. Чимало територій регулярно піддаються ворожим обстрілам з різних видів зброї. Тож саме в Харкові наразі чи не найбільше внутрішньо переміщених осіб у всій Україні – місто прихистило вже близько півмільйона людей. І таким громадянам, як і місцевим мешканцям, що пережили тут найскладніші місяці війни, вкрай необхідна психологічна підтримка, впевнені поважні гості.
ІРИНА ВЕРЕЩУК ВІЦЕПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Ми розглянемо, до прикладу варіант, щоби при ЦНАПАХ, які діють у кожному районі Харкова, діяли такі центри психологічної допомоги і підтримки. Де будуть кейс-менеджери, де людина прийшла, до прикладу – ВПО, прийшла підтримувати свої адміністративні проблеми, юридичні проблеми, отримає і психологічну консультацію.
Ірина Верещук каже: цей проєкт спеціально започатковують саме в Харкові. У подальшому ж – такі центри відкриватимуть і в інших містах України, що постраждали від російської агресії. А от із фінансуванням та організацією готові допомагати міжнародні партнери. У свою чергу мер Ігор Терехов акцентує: також сприятимуть створенню центрів психологічної підтримки при ЦНАПАХ.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Тому дуже вдячний вам за ваш приїзд, для нас це дуже знаково, для всіх харків’ян. Це – така потужна підтримка. І з початку повномасштабної війни, що розв’язала рф, ви підтримували нашу Україну, наше славетне місто. Дуже вдячний вам за це. І маю сподівання, що ви будете підтримувати після нашої перемоги з відбудовою міста Харкова.
Саме компетентна психологічна підтримка, комфортні та якісні умови життя, які вже зараз є в місті, здатні допомогти людям не зневіритися в перемозі України, впевнено будувати майбутнє, навчатися і працювати, кажуть на зустрічі. Тож робитимуть усе, аби Харків залишався сучасним, охайним і незламним.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Салтівському районі поліція затримала чоловіка за жорстоке побиття співмешканки
- Втік до рф і став «спікером» пропаганди: ексмешканцю Харківщині повідомили про підозру
- Радіаційний фон у Харківській області на 5 липня 2025 року
- У Немишлянському районі потонула 12-річна дівчинка
- Пожежі на Харківщині: оперативна інформація від ДСНС на 5 липня