Підземні школи у Харкові не будуть пустувати після війни: як їх планують використовувати
Попит на навчання в підземних школах у Харкові високий. Діти хочуть відвідувати уроки очно, хочуть віч на віч спілкуватися з однокласниками і вчителями, констатує Ольга Деменко, директор департаменту освіти ХМР.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Хочу привести такий приклад, що після відкриття останньої підземної школи, кількість дітей за день збільшувалась на один клас. Тобто ми одержували заяв від 20 до 30. І зараз ця кількість продовжує збільшуватись. Попит дійсно високий на навчання офлайн, хочу сказати, що загальна кількість дітей, яка відвідує безпечні локації майже 8750 дітей. Багато це чи мало, це трохи більше 16 відсотків всіх дітей, які перебувають у Харкові. А в Харкові зараз перебуває 54 з половиною тисячі дітей із ста тисяч, яких ми навчаємо.
Тому в Харкові будуються нові підземні школи. Так, вже до першого вересня мають відкритися ще три школи , і ще три на стадії проектування.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Завдання, яке поставив міський голова Ігор Терехов, це щоб у кожному районі, а у нас девʼять адміністративних районів, була своя підземна школа. Ну, враховуючи те, що Салтівський район це найбільший освітянський район України – в ньому стільки навчальних закладів, скільки в усій Полтаві, тому там буде створено дві підземні школи.
В решті решт війна колись закінчиться, і потреба в укриттях зникне, тож у харків’ян виникає питання: що буде потім з цими підземними школами. В Дерартаменті освіти запевняють – пустувати ці приміщення точно не будуть.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Ці локації стануть зразками безпеки. Бо ми зараз уже переформатовуємо навчально-виховний процес, як такий процес, який перш за все забезпечує життя і безпеку дітей. Ми там створимо класи безпеки, класи, де могли би навчатися і вчителі, і батьки, і діти. Класи, де будуть проходити навчання з предмету ПЗП (початкова загальновійськова підготовка). Там будуть і електронні тири і класи для навчання, і класи для формування навичок надання першої до медичної підготовки. Деякі школи вже планують там створити музеї. Бо дуже багато наших випускників, наших героїчних випускників загинули захищаючи нашу Україну. Тому, там будуть створені музеї. Це будуть дієві осередки, навіть як приклад привести дітей, вчителів і сказати, оце зразок протирадіаційного укриття. Таким воно повинно бути. Тому пустувати вони не будуть. Аби лише настав мир.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харків у травні (фоторепортаж)
- Основ’янське озеро під загрозою: громада проти видобутку піску
- Полюбити серцем і стати господарем. У міському центрі поводження з тваринами чекають на небайдужих
- Україна повернула 205 захисників з полону: серед них — 7 воїнів з Харківщини
- У Харкові з початку року зареєстрували майже 3,4 тисячі нових ФОПів