Підземну школу в Індустріальному районі відвідали американці. Гостей цікавило все: специфіка будівництва такого укриття, в яких класах навчаються діти, як працює вентиляція та рекуперація повітря, чи достатньо світла, як переймаються безпекою учнів. Оглянувши підземну школу, іноземці зауважили, що знаходячись тут, не помічаєш, що ти під землею, що вікон немає – настільки раціонально і комфортно облаштовано все.
Сподобалась гостям і спеціальна ресурсна кімната, де діти можуть розвантажитись психологічно, позбавитись стресу. Затримались вони і в комп’ютерному класі, де учні самостійно можуть змоделювати і виготовити на тридепринтері невеликі побутові речі. А під час оглядання міні-їдальні іноземці побачили, як харчуються діти та залюбки пригостилися харківськими шкільними пиріжками.
Вже під час офіційної частини зустрічі, Ігор Терехов зауважив, що Харків наразі дуже потребує будівництва укріплених захисних споруд для розміщення там навчальних класів для школярів.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Зараз ми не можемо дозволити собі навчати дітей на поверхні. І життя ще раз довело цю істину, на жаль. Бо тут, поряд з цією школою, був недавно прильот КАБу. Це було вночі, але були вибиті вікна в двох школах, дитячому садочку, все воно постраждало. Тут постраждало трішки – вхідна група. Тому вона витримала той іспит, який був. Ми будуємо підземні школи за власні міські кошти. Побудували цю школу, це був перший досвід в Україні. Зараз будуємо ще три школи. Теж за власні кошти. Обладнали шість вже станцій метрополітену. Там теж навчаються діти.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Акцент місто робить на навчання офлайн учнів саме перших класів, підкреслив мер. Бо це дає їм можливість соціалізуватися, що так важливо в сьогоднішніх умовах. Ці діти були обмежені у спілкуванні в період ковідного локдауну – не відвідували дитячі садочки, а сиділи вдома. Тепер переживають ще один виклик – війну. Тож така ізольованість від суспільства, однолітків негативно впливає на розвиток дитини, каже мер.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
І коли я побачив першого вересня минулого року, коли ми відчинили метрошколу. Вони були не соцвалізовані зовсім, вони боялись один одного, вони не спілкувались один з одним. Але пройшов десь місяць, два, три. Я бачив їх зовсім іншими, вони зовсім інші діти. Вони соцвалізовані, вони пишуть, рисують і дуже хочуть ходити до шкіл. Я коли зайшов у клас, сьомий був клас, спитав: “А як вам краще: дома сидіти і навчатись онлайн, чи тут?”. Всі вони сказали: ” Ні. Тільки тут, ми дуже хочемо”. На жаль, фінансових ресурсів в нас не вистачає на будівництво таких шкіл по всьому місту, але ми будемо, не зважаючи на все, виділяти кошти і будувати.
В свою чергу американці зазначили, що ідея підземної школи в умовах війни – прекрасна альтернатива для очного навчання. Вони, кажуть, намагатимуться всіляко сприяти підтримці будівництва таких шкіл у Харкові, бо на власні очі побачили, як це потрібно дітям, які вимушені зростати в умовах війни.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У звичайний двір Салтівського району завітало новорічне диво
- Спортивні новини Харкова | 27.12.2024
- У Харкові за 2024 рік пошкоджено 1527 багатоповерхівок. Чи відновлено їх?
- Жителі Харківщини придбали 874 оселі за програмою “єВідновлення”
- Харків після вибухів: комунальні служби працюють на межі можливостей