Пляжный сезон-2016: когда, как и где купаться

06.06.2016 13:47   -
Автор:
Купальний сезон офіційно відкрито вже більше двох тижнів. Втім, лікарі не радять квапитись із відвідуванням водоймищ. Особливо тим, хто страждає на певні захворювання. 
 
Єлизавета Люта лікар-терапевт
 
Хронические заболевание верхних дыхательных путей, а также хронические заболевание сердечно-сосудистой системы. Пациентам с ишемической болезнью сердца категорически противопоказано пребывание в холодной воде, так как это может вызвать у них болевой приступ. 
 
Та й здоровим пацієнтам терапевти також радять не поспішати із купанням. Для того, щоб водні процедури несли організму користь, а не шкоду, вода має прогрітись до певної температури. 
 
Єлизавета Люта лікар-терапевт
 
В принципе, оптимальная температура не ниже четырнадцати градусов, чтобы не вызвать судорог мышц. Возможно купание, когда температура окружающей среды не ниже, чем 24 градуса. Важно, когда человек выходит из воды, необходимо сразу же обтереться насухо и одеться. 
 
В той же час, про елементарні правила поведінки на воді і біля води нагадують і рятувальники. Попереджають: недотримання їх – реальна загроза для життя. 
 
Ігор Лупандін начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Харківській області 
 
У нас за три месяца от шестидесяти до семидесяти человек каждый год тонут на водных объектах. И в том числе дети. Основная причина – это, конечно, люди находятся в нетрезвом виде, нетрезвом состоянии. Ну и вторая причина – купание в неустановленных местах. 
 
Щодо місць купання, надзвичайники радять відпочивати там, де є міські пункти медичної допомоги – там трагедії трапляються рідко. І уникати місць, які серед рятувальників мають недобру славу. 
 
Ігор Лупандін начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Харківській області 
 
Это Журнавлевка. Это канал, так называемые Пески, водоем за мотелем "Дружба". Потом у нас это в городе Харькове еще считается Безлюдовское водохранилище. 
 
При купанні у незнайомих місцях рятувальники радять керуватись народною мудрістю: не знаєш броду – не лізь у воду. Плавати у водоймищах із недослідженоим дном, наполягають фахівці, та там, де берег земляний чи глиняний, а біля нього чимало дерев та великих рослин, ідея не з найкращих.