«По Леваді можна буде проїхатись на велосипеді». На що можуть перетворити приміський вокзал (відео)

24.10.2023 15:45   -

Транспортний хаб з торгово-розважальним і культурним центрами. Таким в перспективі у Харкові може стати приміський вокзал «Левада». Це один із тих пілотних проектів, що підготувала команда харківських архітекторів в рамках відбудови Харкова – міста майбутнього

Локація його реалізації –  район станції метро «Гагаріна» – вздовж одноєї з ключових магістралей Харкова. Це якраз те місце, де зосереждені приміське жд сполучення, автовокзал та міський громадський транспорт. І все це архітектри планують не лише поєднати, а й додати креативних рішень, що суттєво видозмінить структуру всього мікрорайону «Левада”.

ДМИТРО ФОМЕНКО ГОЛОВА ХАРКІВСЬКИХ АРХІТЕКТОРІВ, ЩО СПІВПРАЦЮЮТЬ ІЗ ФОНДОМ ЛОРДА НОРМАНА ФОСТЕРА, КЕРІВНИК ГРУПИ ПО СТВОРЕННЮ ПІЛОТНИХ ПРОЕКТІВ З ВІДБУДОВИ ХАРКОВА
Cтанция «Левада» –  это серая станция с условно говоря, серыми территориями вокруг. На сегодняшний день с учетом новых требований по безопасности, по инклюзивности, безбарьерному доступу, то есть эта станция устарела по очень многим причинам. Мало того, что это зона такая неблагополучная, потому, что зона вокзала, тем более, что эта станция открытая. И вот идея в том, чтобы накрыть эту станцию большой такой платформой. Сделать ее безопастной, сделать так, чтобы люди из станции метро на эскалаторе могли подняться на одну площадку и по этой площадке попасть уже к пригородному поезду. Очень важно, чтобы люди могли под закрытой безлопастной площадкой проехать или пройти к автовокзалу и там сесть на автобус. То есть это некий такой транспортный узел, который сделает возможным пользоваться им безопасно для пассажиров.

Та окрім архітектурних рішень, що передбачені для того, аби створити ідеальні, а головне, безпечні умови для пасажирів, цей об’єкт планують перетворити на ще одну рекреаційну зону.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ДМИТРО ФОМЕНКО ГОЛОВА ХАРКІВСЬКИХ АРХІТЕКТОРІВ, ЩО СПІВПРАЦЮЮТЬ ІЗ ФОНДОМ ЛОРДА НОРМАНА ФОСТЕРА, КЕРІВНИК ГРУПИ ПО СТВОРЕННЮ ПІЛОТНИХ ПРОЕКТІВ З ВІДБУДОВИ ХАРКОВА
А эта площадка, которой мы накрыли станцию Левада, а мы там делаем парк, делаем новое пространство для отдыха, делаем рестораны, делаем кафе. То  есть таким образом эта площадка из такой серой  и непривлекательной становится просто такой изюминкой этого района. Мы там применяем зеленые кровли. То есть даже можно прогуливаться, пробегаться и проезжать на велосипеде по кровли этого здания.

За словами архітекторів, цей об’єкт буде збудований паралельно проспекту Гагаріна не перетинаючи його. І що найголовніше, – в проекті враховані всі безпекові заходи, що зараз дуже на часі. Мова про підземні платформи, переходи, укриття та систему сповіщення. Поки це попередні плани, щодо перетворення району «Левади». Терміни, коли цей проект буде втілений в життя, архітектори тримають у секреті.

ОСТАННІ НОВИНИ