"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Почки на деревьях набухли и замерзли. Эксперты оценили повреждения

Наприкінці 2015-го року +5. На початку поточного -20. Такі різкі та значні коливання в температурному режимі вже позначилися на деревах. Бруньки, що набухли на гілках у грудні, в січні замерзли та сховалися. Однак вчені заспокоюють: для України та регіону в цілому це норма. Незначна кількість дерев та кущів вимерзне. Та це зовсім не означає, що рік буде неврожайним.

Олег Горбулін доцент кафедри ботаніки та екології рослин ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Да, почки чуть-чуть набухли. Но это реакция на аномальную температуру. Как только температура пошла вниз, вода из этих почек ушла. И с ними в принципе ничего не должно произойти. На крайний случай у древесных растений всегда есть почки возобновления. Спящие почки при повреждении основных вегетативных, просыпаются они.

Незважаючи на те, що скоро значно потеплішає, захистити дерева від морозів необхідно, наполягає Олег Горбулін. У нагоді стане звичайний сніг.

Олег Горбулін доцент кафедри ботаніки та екології рослин ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Сейчас лучше всего делать снегозадержание. Работы по снегозадержанию, чтобы вокруг деревьев оставить снег. Потому что снег зимой – это вода в почве весной.

До того ж грунти, на яких ростуть плодові дерева, необхідно підживлювати добривами. Ними треба користуватися навесні. Тоді, запевняють вчені, вірогідність отримати добрий врожай значно зростає.