Питання проблемних валютних кретидів нині розглядають на державному рівні. Депутати міркують над законопроектом "про реструктуризацію валютних кредитів". Він передбачає для людей погашення заборгованості банкам за курсом: п'ять гривень п'ять копійок. Та цей закон, – впевнені позичальники, вигідний лише банкам.
Сергій Хлюпін координатор ГО "Кредитний майдан"
Банки ничего не теряют. Банки наоборот улучшают, скажем так, свою ликвидность. Потому что они избавляются от проблемных кредитов, а они от них всегда избавляются. И в то же самое время они получают компенсацию.
За словами Сергія Хлюпіна, таким чином банки візьмуть кошти і з держбюджету і від боржників. Громадяни, які взяли валютні кредити в банках, пропонують інший вихід з ситуації. Вимагають взагалі визнати їх угоди незаконними. Запевняють, для прийняття такого рішення є юридичні підстави.
Максим Корнієнко голова комітету з питань міжнародного та міжрегіонального співробітництва громадської ради при ХОДА
На сегодняшний день Кабинет Министров уже давно четко дал понять, что все валютные заемы незаконны, как таковы. Потому что генеральные лицензии, которые выдавались банкам, они были… не входили в полномочия выдачи кредитов валютных единоразово. Не систему кредитов, как таковых, а единоразовых.
За даними НБУ, наразі по всій Україні майже двісті п'ятдесят тисяч людей стали боржниками банів. Визнати кредит незаконним для них єдиний шанс погасити борги.
Сергій Хлюпін координатор ГО "Кредитний майдан"
Если кредит признается незаконным, идёт реституция так называемая. То есть, человек всё, что взял в банке, отдает в банк. А банк все, что взял у человека, отдает человеку.
Загальна сума валютного боргу в Україні нині становить близько шістдесяти міліардів гривень. Проблема не вирішуеться. Зростає тільки кількість самогубст. Валютні кредити вже забрали більше двох сотень людських життів.