"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Податки на зарплату і впровадження “другий пенсії”. Як нардепи бачать вирішення проблеми нестачі фінансування в Пенсійному фонді?

Дефіцит Пенсійного фонду України складає 34 мільярди гривень, в той час як на початку року він становив 23, зазначила голова Міністерства соціальної політики. За даними Пенсійного фонду, всього в Україні понад 11 мільонів пенсіонерів. Тож щоб знайти гроші для виплат в уряді пропонують ввести комбіновані податки на зарплату і запролвадити "другу пенсію". За допомогою цього, на думку законотворців, можна буде вирішити проблему браку фінансування в Пенсійному фонді України. 
 
Галина Третьякова голова парламентського комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів
 
Ми з 2017 року оподатковуємо так званих "сплячих" ФОП, які навіть не мають доходу, і там сформувалася в ПФУ заборгованість таких ФОП, яка становить близько 10 млрд гривень. Виходячи з цього балансу, ми вважаємо, що кожна працююча людина має щомісяця платити досить податків, щоб утримувати одного пенсіонера. Якщо у нас середня пенсія 3100 грн, то відповідно кожен з працюючих повинен платити приблизно 3100 грн. 
 
Голова парламентського комітету додала, що вирішити проблему в пенсійній сфері в країні також допоможе впровадження другого рівня пенсійної системи.
 
Галина Третьякова голова парламентського комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів
 
І без радикальних кроків, як впровадження другого рівня соцзабезпечення, різкого збільшення розміру консолідованого страхового внеску – ми пенсійну систему не збалансуємо. 
 
Накопичувальний рівень пенсійної системи може бути введений в Україні вже в цьому році. Відповідні законопроекти вже розробляє уряд. Впровадити нововведення можливо до 1 січня 2021 року. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. На думку прем'єра, накопичувальна пенсійна система в Україні – єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватну навантаження.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України 
 
Обговорюється наступний варіант: 2% від нинішнього страхового внеску виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини; ще 2% беремо по ПДФО. Ці 4% дозволяють в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн. 
 
Прем'єр зазначив, що в такому випадку у пенсіонера буде три способи отримати гроші. Перший – при досягненні пенсійного віку можна отримати всю суму, другий – розстрочка виплат на 5-10 років. Та третій – довічне утримання. Це виходить якийсь пенсійний депозит, де частина забезпечує держава, другу частину може доповідати сама людина, зазначив прем'єр-міністр. І вже 25 травня Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, завершив фінансування пенсій. Про це повідомляє прес-служба відомства. 
 
На пенсійні виплати спрямовано 1,3 мільярда гривень. З початку місяця профінансовано пенсій на суму 38,7 мільярда гривень. Фінансуваня пенсій червні 2020 розпочнеться 2 червня. 
 
Понад мільйон пенсіонерів в Україні, яким виповнилося 75 років, отримуватимуть доплату в 500 гривень. Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
 
Марина Лазебна міністр соціальної політики України
 
Ми розробили нові соціальні ініціативи. Для більш ніж одного мільйона пенсіонерів, яким виповнилося 75 років, ми хочемо також встановити щомісячну надбавку до пенсій. Близько 500 гривень. 
 
Також, за словами міністерки, буде чітко прописана дата індексації пенсій, щоб уникнути спекуляцій навколо цього питання. Марина Лазебна зазначила, що відомство зараз працює над підвищенням пенсій людям, які мають більш ніж 40 років стажу, але отримують маленькі пенсії. Міністерство також хоче допомогти тим, хто не має достатнього страхового стажу, а саме батькам, які доглядають за дітьми з рідкісними хворобами, і дозволити їм виходити на пенсію достроково.