Подготовка к Евробаскету-2015
Євгенія Кутнова
-Зараз за моїми плечима повним ходом зводиться "Харків арена". Будівельники працюють з самого ранку до пізнього вечора. Нині вони монтують каркас і до кінця цього року у планах звести його на вісімдесят відсотків.
За тим, як будується майбутня головна баскетбольна арена Першої столиці, можна спостерігати навіть он-лайн. Підрядники кажуть, що саме харківський проект з усіх приймаючих міст, першим пройшов державну експертизу. І тепер працюють над його втіленням.
Федір Стрілець заступник директора з будівництва "Харків Арени"
-У нас выполнено восемьсот свай из тысячи, выполнено четыриста кубов бетона из пятисот. У нас выполнено четыриста кубов монолитных конструкций. Вот мы залили первые перекрытия и дальше наша работа усиливается в плане получения максимального обьема проектной документации.
І у період зими, -каже Федір Стрілець, роботи не припинятимуться. Це дозволяють технології, за якими вони працюють. До кінця цього року підрядники планують змонтували і металеві конструкції спортшколи, а також конструкції самої арени.
Федір Стрілець заступник директора з будівництва "Харків Арени"
-В весенний период мы планируем начать работу по кровле, по фасадам. Преступим к отделочным работам, ну и конечно будет инженерное обеспечение арены, там около тридцати сложных систем.
Харківська арена, запевняють архітектори буде, по-справжньому, європейською. У майбутньому на ній проводитимуть різні змагання, в тому числі і міжнародного рівня. Окрім того, влаштовуватимуть концерти та масштабні виставки. Вона розрахована майже на сім тисяч глядачів.
Михайло Рабинович головний архітектор Харківської області
-Наша арена – она уникальна, несмотря на то, что базовый первоисточник это арена в Клайпеде. Но это уже очевидно ,что по всем параметрам наша арена превосходит и по численности, и по вместимости, и по техническим решениям. Конструктивные решения более совершенны и архитектурные решения для Харькова они полностью отличаются от литовской.
Харківська навіть відзрізнятиметься і по енергоекономії. Для цього впровадили технічне ноу-хау, якого не було і в інших арен, – розповідає Михайло Рабинович.
Михайло Рабинович головний архітектор Харківської області
-Когда мы общались с руководителями тех арен, которые и в Европе, и в Литве, и в Словении, уже в процессе эксплуатации возникает много проблем. В частности, арены очень энергоемкие и вот у нас, в Харькове применены современные методы диспетчеризации, автоматики, которые дадут возможность, когда не проводятся матчи. Возможность в экономном автономном режиме работать отдельным зонам комплекса.
Прилеглу територію до Харків Арени також приведуть у порядок. Створять і нові парковки майже на дев"ятсот місць. Палац спорту відреконструюють, щоб він вписувався у сучасну архітектуру. Поряд з ним вже встановили пам"ятник Висоцькому та скеледром. Це теж було у планах. Саму арену зводять за кошти інвестора. Вартість її – двісті вісімдесят мільйонів гривень.
Михайло Добкін голова Харківської обласної державної адміністрації
-К 2015 году мы будем абсолютно готовы, на сто процентов, даже не сомневайтесь. Будет супер современный стадион, будет у нас и ДЮСШ, которую финансирует государство и будет, конечно, праздник баскетбола. Может быть, благодаря тому, что появится стадион ,у нас и появится настоящая сильная команда по баскетболу.