“Покоління Бета” вже з’являється на світ. Із 2025-го розпочалась ера нового покоління. Висновки вчених та думка матусь

14.01.2025 21:49   -

Діти, народжені у 2025 році, стають першими представниками нового покоління — “Бета”. За словами соціального дослідника та футуриста Марка МакКріндла, який придумав термін “Покоління Альфа”, представники “Покоління Бета” зіштовхнуться зі світом із серйозними соціальними викликами, такими, як зміна клімату, глобальні зміни в демографії та швидка урбанізація.

МАРК МАККРІНДЛ СОЦІАЛЬНИЙ ДОСЛІДНИК І ФУТУРИСТ
Це покоління, яке триватиме з 2025-го до приблизно 2039 року, воно змінить покоління “Альфа”, яке охоплювало період з 2010 по 2024 рік. Очікується, що діти «Бета» виростуть у світі, де штучний інтелект і автоматизація стануть невід’ємною частиною повсякденного життя. Ці технології впливатимуть на всі аспекти їхнього існування — від освіти та кар’єри до охорони здоров’я і розваг.

Інший дослідник поколінь Джейсон Дорсі звернув увагу також і на те, що діти “Бета” народжуються вже у постпандемічному світі, вони вивчатимуть його на уроках історії. А найбільш актуальним питанням стане, зокрема, зміна клімату.

Жіночий лікар харківського перинатального центру Надія Федоренко з 90-х років двадцятого століття допомагає народжуватись малюкам, тож за свою довгу медичну практику вона, каже, встигла познайомитись і з міленіалами, і з дітьми поколіннь зет і альфа. І висновки дослідників щодо початку саме у 2025-му році ери нового покоління бетта можуть мати реальне підгрунтя, говорить вона.

НАДІЯ ФЕДОРЕНКО МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР З ПИТАНЬ ДИТИНСТВА ХАРКІВСЬКОГО ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ
Я в це вірю. І на даний час, це вже помітно. Новонароджені діти дуже розумні. Вони розуміють, коли з ними спілкуєшся. Вони, навіть деякі з них, посміхаються на зустріч тобі і на зустріч твоїй мові. Працювала в 20-му столітті – діти були зовсім другі. А зараз дуже цікаво. Діти дуже цікаві. Таке є. Буде. Новий вік, нові діти.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Але найцікавіше, що з цього приводу говорять батьки новонароджених. Марина – майбутня мама. Говорить, ніколи не цікавилась теорією поколінь, але, каже, переконана, її дитина буде унікальною – більш розумною, більш розвинутою, ніж її батьки.

МАРИНА
Ну, звісно, люба дитина геніальна, особливо для своїх батьків. Вони конєшно будуть в захваті від них – і кожна матуся, і татусь, для них їхня дитина найкраща . І конєшно, з нашими технологіями, дєті у нас будуть висшим  поколєнієм, ніж попереднє. 

Михайло – батько новонародженого синочка, каже, дотримується тієї думки, що сьогоднішні високі технології для дітей нового покоління дійсно стануть невід’ємною частиною повсякденного життя.

МИХАЙЛО
Та, ну, я думаю, зараз все йде вперед, і, якби, технології всі процвітають, як я думаю, коли вони подорослішають, вони, все це для них буде елементарно. Та і все.

А от Тетяна, молода матуся, говорить, ще під час вагітності відчувала, що її синочок представник надсучасного високорозвинутого покоління людей бета.

ТЕТЯНА
Да. Відчувала. Тому що, начинає там в животі отак – дискотека проісходе, я йому кажу: Максімка, давай тихенько. Він затихає. Підходе папа, руку кладе, оп, затих . Кажу, Максімка, це татко. Він, хоп, йому – прівєт. Ну, ударе, в животе, торкнеться так, ну, розумні діти зараз.

Вірить в покоління дітей бета і Юлія.

ЮЛІЯ
Дуже хочеться в це вірити. Я вже на дев’ятому місяці. Вже скоро моя донечка побачить цей світ. І я сподіваюсь, що так, вона буде вже нового покоління дитиною, яка буде добре справлятися з новими технологіями. І це для них вже буде як буденність. Те, що для нас є викликом зараз, а для них це буде просто повсякденним таким заняттям.

Загалом же, щодо теорії поколінь, то на думку вчених, кожні 20-25 років у світі відбувається зміна поколінь.

Покоління – група людей, народжених у певний віковий період, що випробували вплив одних і тих же подій і особливостей виховання, зі схожими цінностями.

І якщо розумітися на теорії поколінь, то можа мати гарну підказку, щодо взаємодії та впливу на людей різного віку.
Дослідженнями генерації людей займались вчені ще в 19-му столітті. Але теорію поколінь зі всіма відомими назвами: зет, бета, міленіали і так далі, створили американські вчені Нейл Хоув і Вільям Штраус в 1991 році. Основою цієї моделі є цінності людей. До речі чіткого і одностайного визначення поколінь за датам народження немає. Розподіл приблизно виглядає так:

•  Втрачене покоління           (1880-1900)
•  Найвеличніше покоління (1901-1924)
•  Мовчазне покоління          (1925-1941)
•  Бейбі бумери                        (1946-1961)
•  Покоління Х                        (1967 – 1984)
•  Покоління Y  або міленіали (1984 – 2000)
•  Покоління A                         ( 2011- 2024)

Зараз наше суспільство одночасно складають п’ять поколінь, кажуть сучасні дослідники. Важливо також пам’ятати, що на індивідуальному рівні всі люди різні. Але якщо поглянути на людей через призму поколінь, то можна отримати корисну послідовність, яка допоможе краще спілкуватися, плідно працювати, мотивувати, залучати до дій людей різного віку.

ОСТАННІ НОВИНИ