Покупатели экономят на продуктах, отказываясь от мяса и рыбы, а овощи предпочитают выращивать на своих огородах
Зінаїда Семенівна продуктові прилавки обходить стороною вже давно. Якщо і приходить на ринок, то купляє мінімум і довго торгується з продавцями.
Зінаїда Семенівна
Цены очень дорогие, а пенсия маленькая. Ну минимальная пенсия, а газ, вода, электроэнергия всё очень дорого. Мы уже живём кусок хлеба и вода.
Багатьох виручають власні городи. В іншому випадку за все довелось б платити : 6 гривень за капусту, 7 за картоплю і цибулю, 8 за кабачки та баклажани. А от за перець ще майже в двічі більше. І ще від 12-ти до 18-ти гривень за огірки та помідори.
Надія Миколаївна продавець
Помидор повысился и красный, и розовый. Огурец стабильно в одной поре. Говорят огурцы погорели и из-за этого цена наверное дороже.
Тож покупців тут небагато, як зрештою і на рибних та м"ясних рядах. Хоча, як стверджують продавці, м"ясо сьогодні по доступній ціні. Свинина від 60-ти до 80-ти гривень за кілограм. Практично в тій же ціні і яловичина.
Олена Анатоліївна продавець
Сейчас очень мало людей. В том году было больше, сейчас очень мало, в основном пенсионеры, молодёжи вообще нет.
Такий невеликий попит на м"ясо та рибу фахівці Держкомстату пояснюють невеликими статками українців і підвищенням цін на деякі продукти харчування у першому півріччі цього року.
Інна Калєтнік начальник відділу реєстрації цін ГУ статистики у Харківській області
Продукция, которая повысилась немножко 1-2-3% это птица, это все ощутили, колбасные изделия естественно. Молочная продукция конечно дорожала в районе 5-10%. На треть увеличились цены на гречневую крупу, это все ощутили конечно же.
Серед здешевілих відмічають цукор, яйця та сало. Але, це не дуже, кажуть, позначилось на попиті. Споживання продуктів українцями, за данними держкомстату скоротилося на 6%.