“Польская помощь”. Поддержка децентрализации и евроинтеграции
Підтримка децентралізації та євроінтеграції. Мета – програми "Польська допомога". Закордоні спеціалісти націлені підтримувати Україну на шляху впровадження реформ. А саме - ділитися своїм власним досвідом та напрацюванням у місцевому самоврядуванні. І така підтримка потрібна, зазначає заступник Міністра регіонального розвитку.
Тарас Токарський заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Польша пошла болезненный путь реформ и децентрализации еще до того, как она стала членом Европейского союза и этот опыт, который остался на местах, в местных администрациях, он очень ценен для нас тем, что позволяет не повторять те ошибки, которые мы бы сделали, не учитывая опыт других государств.
Проект "Польська допомога" спочатку реалізовувся лише на західній Україні, але згодом його розповсюдили і на схід держави. Адже, зазначають закордоні фахівці, програма стосується не лише децентралізації та євроінтеграції, а і націлена на вирішення інших проблем. Харків, інвестиційно привабливе місто, більш того в Першій столиці вже успішно реалізовано багато цікавих програм.
Кшиштоф Лонтка директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації (м. Люблін) Є велика відкритість адміністрації Харкова до нас. Ми починали реально це робити, наприклад, через підтримку Молодіжної ради як вона при міським голові була заснована. Багато приїжджали людей з Молодіжної ради на стажування до нас. Лідери цієї ради зараз створюють Офіс реформ Харкова, тобто це можна сказати, що це один з процесів, який вже працює.
Завдяки програмі Польська допомога Харків, може дізнатися і про особливості впровадження реформ, також у Першої столиці є багато міст-побратимів, чий досвід теж допомогає уникнути багатьох помилок, впевнені у Молодіжній раді при міському голові.
Дар'я Михайлюта співробітник Офісу реформ Харкова та Молодіжної ради при Харківському міському голові Нам очень важно понимать, каким образом Польша добилась вступления в ЕС и, возможно, на опыте с Польшей на опыте Люблина мы можем видеть, как эффективно происходит сотрудничество страны и интеграционного объединения в целом, потому что важно вступая в большие международные объединения не потерять свою индивидуальность и все-таки продолжать защищать свои интересы и вот у Польши и вот у Польши это получается как нельзя хорошо.
Саме завдяки такому співробітництву у Харкові з"явилася і ідея Бюджету участі. І лише в цьому році Харківська міська рада виділила 50 мільйонів гривень на реалізацію ініціатив, що запропоновували мешканці Першої столиці.
Кшиштоф Лонтка директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації (м. Люблін) Так, я відчуваю цей розвиток. Я під враженням чи Парку Горького, чи на моїх очах відкривали першу велосипедну доріжку біля Парку, бачу як міняється адміністрація міської ради. Центр надання адміністративних послуг, який відкривав сам Президент, якщо я не забув, Порошенко. Цей ЦНАП є прикладом також трошки нашої співпраці, тому що ваші фахівці приїжджали в Люблін подивитися на наш ЦНАП. І зробили гарний ЦНАП, що я можу тільки бажати нашим польським містам такого ЦНАПу, як ви маєте у Харкові. Я тут не кажу, що це все завдяки Любліну, я тільки кажу, що в рамках процесу обміну досвідом, ви все можете зробити найкраще і ви робите це реально.