Помощь участникам АТО и членам их семей. Харьковские специалисты об итогах работы в данном направлении за 2015 год
Демобілізовані повертаються зі служби до мирного життя і перше, з чим зтикаються, це оформлення документів. Для того, аби учасники бойових дій могли отримати належні їм пільги, – повідомили в харківській обладміністрації, вони повинні мати спеціальний соціальний паспорт.
Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА
Станом на сьогодні, у нас на обліку знаходиться 3866 учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, 123 членів сімей загиблих військовослужбовців. На сьогоднішній день по Харківській області, на жаль, загинуло наших людей 75 чоловік.
Ще десятеро загиблих налічується серед працівників харківської прикордонної служби. Для їхніх родичів та самих військовослужбовців, – повідомили фахівці, на Харківщині в листопаді поточного року був створений обласний Центр допомоги учасникам АТО. За словами керівництва закладу, послугами центру вже скористалося більше сотні людей. Звертаються по допомогу з питань житла, працевлаштування, медичного обстеження та отримання фінансових виплат.
Ольга Щербакова керівник Харківського обласного Центру допомоги учасникам АТО
Обращения связаны, в первую очередь, с получением полной информации о всех социальных гарантиях. И механизмах их реализации на территории Харькова и Харьковской области. Большинство этих вопросов также имеет целью: узнать о необходимых документах для получения различных видов материальной помощи.
Для виплат матеріальної допомоги військовослужбовцям з бюджету Харківщини цьогоріч було виділено майже два мільйони вісімсот тисяч гривень. Ще двісті тисяч витратили на святкові подарунки дітям учасників АТО. Фінансування здійснювалося в рамках відповідної обласної програми.