Понад 500 доказів незламності: чому виставка графіки в Харкові стала історичною
Практично на лінії фронту мистецтво сьогодні не просто існує – воно говорить голосно. Харків, який недарма називають Незламним, знову заявив про себе як про культурну столицю. У Будинку художника відкрилася XV Всеукраїнська виставка «Графіка у Харкові» – масштабна подія, де кожен штрих є свідченням сили, а кожна робота – щирої любові.
КОСТЯНТИН ЧЕРНЯВСЬКИЙ ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Сьогоднішня подія, це непересічна подія в плані культурно-мистецького життя не лише Харкова, а й всієї України та навіть Європи. Тому що така кількість графічних творів найвищого рівня. І, до речі, я хотів би сказати, що вони абсолютно різні всі за своєю тематикою, жанрами, майстерністю виконання. Саме сьогодні, коли лютий ворог продовжує агресію, ми показуємо всьому світові, Європі, наші здобутки. Наша графіка – це високопрофесійне мистецтво і ці роботи, які представлені у виставкових залах Будинку художника у Харкові – це наша маленька справжня перемога.
І руку до цієї перемоги доклала не одна сотня людей. Більш ніж 500 робіт, понад 300 авторів із 20 країн світу. Виставок графіки такого рівня – ані за масштабом, ані за майстерністю – в Україні ще не було. Поміж інших, в одному із залів можна побачити і роботу Аліни Никифорової. Її лінорит промовляє без слів.
АЛІНА НИКИФОРОВА ХУДОЖНИЦЯ, ЧЛЕН СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
У мене представлений лінорит. Там зображені закохані. Називається робота «Закохані під нічним небом». Тому що для мене особисто, кохання, це такий особливий феномен, особливо, якщо у війну. Без кохання ми ніяк не можемо жити. Ну це такий особистий мій дослід.
Хоча Аліна брала участь у надзвичайній кількості експозицій, нинішня подія стала для неї особливою, зізнається художниця.
АЛІНА НИКИФОРОВА ХУДОЖНИЦЯ, ЧЛЕН СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Графіка – це Харків. Харків – це графіка. Графіка – це сила, це міць. Особисто для мене, це як Харків витривале, сильне місто, яке продовжує боротися в такі нелегкі для нас часи. Тому це сила, це міць. Для мене це тотожні поняття.
Виставкові зали ледь вміщували всіх охочих. Сюди завітали і ті, хто творить, і ті, хто цими творіннями захоплюється.
ВІКТОР КОВТУН ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ, НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК
Графіка – це основа образотворчого мистецтва. Яка основа, який фундамент, така й будівля. 1910 рік оцій будівлі. Це скільки років. І ви ж бачите, що людей бажаючих стільки, що навіть наші зали всі не вміщують. Яка графіка, таке й мистецтво. А графіка в Харкові завжди славилась і буде славитись. І ми все робимо для того, щоб продовжувати цю славну традицію.
Реалізувати цей захід, як і чимало інших мистецьких подій у Харкові, вдалося завдяки тісній взаємодії з місцевою владою. За словами організаторів, муніципалітет стабільно долучається до культурних ініціатив і охоче підтримує творче життя прифронтового міста, допомагаючи йому звучати голосніше за ворожі вибухи.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ВІКТОР КОВТУН ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ, НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК
Без підтримки мерії ми б нічого не зробили. Мерія підтримує, у тому році скасували податок на землю. Де в Україні таке було? Мер тут сказав на різдвяній виставці і виконав своє слово. І всі звернення наші він виконує. Так що, найтісніша співпраця якраз із міською владою.
Така синергія влади і митців допомагає не лише розвиватися візуальній творчості, а й чинить значний вплив на психологічне здоровʼя містян.
ВОЛОДИМИР ПОНОМАРЕНКО РЕКТОР ХНЕУ, ДОКТОР ЕКОНОМІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР, ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ
Всі розповідають про необхідність підтримки, розвитку ментального здоров’я. А у нашому місті, дякуючи Ігорю Олександровичу, робота ведеться по підтримці, по забезпеченню ментального здоров’я. Куди б ви не пішли, от сьогодні підтвердження про наші фонтани. А квіти? Та все, все! Бо «прильот» – через 2-3 години в залежності від складності, машини поїхали, світло ж і так далі. Оце реальний внесок у ментальне здоров’я. І друга складова ментального здоров’я, це культурна складова. Отакі заходи забезпечують розвиток нашої молоді. Для того, щоб відбудувати нашу країну, відновити її, нам потрібна культурна молодь. А культурна молодь якраз формується нашими митцями.
Від імені очільника Харкова учасників і гостей привітала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Її слова стали квінтесенцією цієї виставки.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИЦЯ ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Філософія міста Харкова сьогодні – це підтримувати всі ці моменти. Бо ми точно знаємо, поки є виставки наших митців, наших художників, поки співають наш пісні, поки танцюють танець, поки заповнений зал у ХНАТОБі, який ми тепер називаємо безпечним простором, місто живе. І воно буде жити, тому що тут знаходяться ті люди, від яких залежить усе те, що я зараз кажу.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Футболістки – срібні, регбістки – золоті, у боксерів – відбір, у комбатівців – національний розбір
- Ще одна постраждала від «прильотів» багатоповерхівка у Київському районі в процесі відновлення
- У Харкові закривають модульне містечко для переселенців
- 124 дерева – перші пацієнти. У межах експерименту в Харкові каштанам ставлять інʼєкції від шкідника
- У Харкові відкрилася виставка художньої графіки (фото)