Пошуки моделі розвитку післявоєнного Харкова тривають (відео)
Харківські науковці згуртували однодумців зі всього світу навколо проблем воєнного Харкова і вже сьогодні шукають шляхи та моделі майбутнього відновлення та розвитку мегаполісу.
Восьма Міжнародна наукова конференція СED-2024, попри війну, пройшла у Харкові, та зібрала цього року дослідників з понад 25-ти провідних університетів світу. Україну представляли науковці з Київщини, Полтавщини, Сумщини, і, звісно ж, Харківщини та ще декількох інших областей. Ті, хто не зміг приїхати, доєднались до заходу онлайн. Загальна кількість учасників конференції становила понад 450 ocіб.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Вітаю всіх! Дуже радий сьогодні бути з вами. Будемо відверті, ніяке місто сьогодні не перебуває в таких умовах, в яких перебуває місто Харків, але я дуже вдячний вам за те, що ви сьогодні у Харкові, за те, що ви робите. Так, сьогоднішні реалії важкі, але ми чітко розуміємо, що потрібно робити, щоб розвивати місто і що потрібно робити, і, я впевнений, що ми разом це будемо робити. По-перше, як зберегти місто. Як зберегти виші. Як зберегти студентство і яка буде економіка міста під час війни, і яка економіка буде в майбутньому, після війни. Дуже дякую вам і розраховую на те, що ми разом будемо вибудовувати економічну модель майбутнього Харкова.
Кожного року на конференції, присвяченій видатному Харківському науковцю Семену Кузнецю, розглядаються різні питання, розповідає ректор економічного університету. Цього року – це глобальні трансформації та стійкість розвитку.
ВОЛОДИМИР ПОНОМАРЕНКО РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
З’ясовується, тут дуже великі проблеми виникають. З одного боку – у нас глобальні трансформації підштовхують до об’єднання різних країн і галузей на базі розвитку технологій, А з іншого боку – цивілізаційний інтерес різних країн різний. І ми бачимо, з чого, практично, війна розпочалася – з того, що інтереси нашого агресора вони не співпадають з нашими інтересами. І тому, оці протиріччя, які є, і є дослідженням оцієї конференції.
Проблемами сталого розвитку займається і професор Харківського університету Микола Афанасьєв. Говорить, ця проблема глобальна.
МИКОЛА АФАНАСЬЄВ ПРОФЕСОР, КАНДИДАТ ЕКОНОМІЧНИХ НАУК ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
Це було визначено ООН, це розповсюджується на кожну країну, для того, щоб ми жили зараз добре, і наші майбутні покоління теж.
Важлива вона і для України в цілому, і для Харкова зокрема, каже він. Бо йде війна, та попри все треба рухатись вперед, пояснює науковець, і важливу роль в цьому відіграє розвиток економічної складової.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
МИКОЛА АФАНАСЬЄВ ПРОФЕСОР, КАНДИДАТ ЕКОНОМІЧНИХ НАУК ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
Є такий термін резільєнтність. Тобто живучість організму, і в тому числі живучість міста, живучість закладів освіти. І безумовно, без реформування, без реформування освіти в умовах сьогоднішнього дня і на майбутнє, треба обов’язково вживати заходів.
Головний меседж конференції, зауважує доктор економічних наук Людмила Гриневич, це поєднати економістів, освітян, державу, та зробити якнайкраще для Харкова, країни.
ЛЮДМИЛА ГРИНЕВИЧ ДОКТОР ЕКОНОМІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
Моя тема, якою я займаюся в останній час, це цифровізація суспільства у сфері креативних індустрій в сфері освіти. Це дозволить поєднати всіх в важкі часи і створити умови для розвитку Харківщини, нашої держави, і для швидшої перемоги над нашим ворогом.
Всі дослідження науковців, які взяли участь у конференції присвячені саме розвитку України і Харкова після закінчення війни.
МАКСИМ СЕРПУХОВ ПРЕДСТАВЛЯЄ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
Займаюсь дослідженням питань менеджменту, цифрової освіти, цифрової трансформації суспільства. Основна думка – це післявійськове відновлення. Ми будемо обговорювати питання і шукати моделі післявійськового відновлення України. Допомоги в тому, щоб диджеталізувати процеси, які відбуваються в традиційному форматі. Перевести їх в диджітальний варіант, що дозволить нам скоротити витрати підвищити якість.
Доклади учасників – це не просто тези та сухі доповіді, науковці висували конструктивні пропозиції щодо розвитку міста та країни. І, кажуть, сподіваються, що їх праця посприяє Перемозі та якнайшвидшому відновленню Харкова.
ОСТАННІ НОВИНИ
- 164 виїзди за тиждень: ДСНС про оперативну ситуацію в Харківській області з 18 по 24 листопада
- У Харкові відкрили сучасний коворкінг для студентів-юристів
- Збільшилась кількість постраждалих внаслідок удару по Харкову (фото)
- Росіяни поцілили в центр Харкова 25 листопада: масштаби та наслідки
- У Харкові тимчасово не курсуватимуть два тролейбуси