Потужності цього генератора нам достатньо, щоб пережити зиму і блекаути. Досвід одного з ОСББ Харкова

13.08.2024 19:00   -

Мешканці цього будинку в центрі Харкова до ймовірних блекаутів почали готуватись ще на початку повномасштабного вторгнення. Тож вже восени 2022-го, розповідає голова правління цього ОСББ, зібрали необхідну суму на придбання генератора.

СЕРГІЙ БЕРЕЗНЄВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ
І в листопаді місяці ми його придбали. Ми вибирали з необхідної нам потужності . В нас три котельні потужні по півтора мегавати. В нас дві насосних, які дають питну воду на під’їзді. В нас електричні ворота, в нас паркінг – підсвітлення, відеоспостереження і системи безпеки, відеокамери, система доступу. Тому ми вибрали такий генератор. Він потужністю 55 кВт, і цієї потужності нам достатньо для нашого будинку, щоб пережити ці блекаути.

Потужність генератора, пояснює голова ОСББ, розрахували розуміючи, що одночасно всі котли і ліфти в будинку не працюють. А ще, каже, вирішили, що саме дизельний – для них буде оптимальним варіантом. Потужності вистачило і на те, щоб облаштувати й своєрідні “острівці безпеки”.

КСЕНІЯ ГУБАРЄВА ПРАЦІВНИЦЯ ОСББ
Ось так виглядають наші острівки безпеки. Ми їх ще називаємо пунктами незламності. На першому поверсі кожного під’їзду в нас заживлені розетки, в яких є подовжувач. Люди можуть спускатися, нагріти собі води, зварити дітям кашки, зарядити гаджети. Також заживлено світло і працюють ліфти в нас. Люди вільно користуються ліфтами, можуть добратися додому без перешкод.

Наразі до генератора підключені всі котельні, ліфти, системи відеоспостереження та доступу, паркінг. Тож блекаутів, кажуть мешканці цього будинку, вони не бояться. Бо завчасно підготувались до такого розвитку подій.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЮРІЙ МЕШКАНЕЦЬ БУДИНКУ
Це той випадок, коли мешканці будинку самі вирішили свою проблему. Ми жодного моменту, коли був блекаут, не залишались без працюючих ліфтів і насосів, які постачали воду. Тобто, це дуже зручно. І в нас в будинку залишається багато родин з дітьми маленькими. Це вкрай важливо було забезпечити їх в цей момент електроенергією. Від місцевої влади очікуємо сприяння, тому що це великі кошти, звісно, що потрібно якось рухатись послідовно і відновити ці витрати.

Маючи за плечима такий успішний досвід користування альтернативним джерелом живлення, мешканці цього будинку можуть впевнено дати корисні поради тим ОСББ, які зараз на етапі прийняття рішення щодо придбання генератора.

СЕРГІЙ БЕРЕЗНЄВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ
Спершу треба запросити спеціаліста, щоб вони подивились всі прилади, які будуть підключені. Всі насосні групи, всі станції. Всі двигуни повинні бути підключені через частотні повітроутримувачі, преобразователі такі, які дозволяють практично зменшити всплеск току. Тоді не потрібно дуже потужний генератор покупати для того, щоб працювали.

А ще голова цього ОСББ радить звернути увагу на дизельний генератор.

СЕРГІЙ БЕРЕЗНЄВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ОСББ
Дизельний чи бензиновий генератор вони швидше адаптуються і їх проще установити. Бо якщо це газовий генератор, то потрібно зробити проект, потрібно його узгодити, потрібно заключити всі договори. Це займає дуже великий час.

А от щодо вартості генераторів, то тут стане в нагоді міська програма компенсації більшої частини витрат на закупівлю генераторів для ОСББ та кооперативів, 70 відсотків на 30.

ОЛЕКСАНДР БЕЛЯЦЬКИЙ НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОСББ ТА ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
70 – це кошти міського бюджету, 30 – власні кошти будинків не комунальної власності на придбання генераторів. Компенсація надається через банкові установи. Отримати дану компенсацію просто. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або управитель багатоквартирних будинків звертаються до одного з центрів надання адміністративних послуг в місті Харкові і надають пакет документації. Він дуже простий. Це копія виписки з реєстру юридичних осіб про те, що це ОСББ і хто там керівник. Для управителів також потрібно надати виписку з загальних зборів. Далі це потрібно платіжні документи за придбаний генератор надати та технічний паспорт. Та вказати в заяві, для яких потреб вони хочуть використовувати цей генератор. Тому пусть харків’яни, керівники наших ОСББ, ЖБК звертаються. Ми будемо всім допомагати, щоб вони пройшли цей важкий опалювальний сезон в умовах воєнного часу.

ОСТАННІ НОВИНИ