Повертатись на деокуповані території зарано! Як перевірити свою оселю – інструктаж від рятувальників

15.11.2022 16:57   -

Влада закликає українців поки що не повертатись на деокуповані території. Спочатку потрібно провести розмінування всіх районів. Харківщина – одна з найбільш замінованих окупантами. Підступні російські війська перед відступом провели масштабні мінування і, можливо, залишили навіть фугаси.
Випадки підриву на мінах стаються майже щодня. Лише за останні пару діб зафіксовано низку трагічних поранень, розповідають у штабі оборони:

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
В Дергачах на невідомому вибуховому пристрої підірвався та був госпіталізований 45-річний чоловік.
У Волоховому Ярі зазнав поранення через підрив на міні 54-річний чоловік.
В Цупівці підірвалися троє чоловіків, які косили траву біля залізничної станції. Біля села Безруки на міні підірвалося авто “Харківобленерго”, поранення зазнав 41-річний електромонтер.
Вкотре звертаємося до жителів Харківщини: будьте обережними, уникайте узбіч та лісосмуг!

Але навіть попре застереження, люди хочуть якнайскоріше опинитись дома. Тож ДСНС дала поради тим, хто все ж таки вирішив повернутись додому після деокупації. Насамперед, говорять рятувальники, потрібно дочекатися дозволу від відповідних органів, адже росіяни можуть мінувати житлові будинки, цивільні автомобілі та навіть тіла загиблих.

ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Якщо ви вже вирішили повертатися до власної оселі, то вам необхідно:
• Звернутися до місцевих органів влади, щоб отримати інформацію про обстеження вашого будинку та території навколо на наявність вибухонебезпечних предметів.
• У разі відсутності такої інформації самостійно подати заявку на обстеження домівки спеціалістами ДСНС за номером 101 або у мобільному застосунку “Розмінування України”.

•У додатку “РОЗМІНУВАННЯ УКРАЇНИ” також можна повідомити саперів про ймовірну загрозу у своїй оселі та в режимі онлайн слідкувати за обробленням заявки. Google Play App Store.

Тож краще ще трішки почекати, щоб повернення у рідний дім стало радістю, а не ще однією трагедією.