Повітряні тривоги окремо для Харкова: у місті протестували нову систему оповіщення
Для прифронтового Харкова повітряні тривоги, які тривають 6, 8, а то і 20 годин – буденність. Містяни вже встигли звикнути до того, що відділення банків, ЦНАПи, магазини та інші установи можуть бути зачинені протягом для через оголошення небезпеки. Однак часто харків’яни змушені ставити життя на паузу, навіть коли безпосередньої загрози для мегаполісу немає. Саме тому в Харкові планують впровадити нову децентралізовану систему оповіщень, яка розділятиме сигнали тривоги для міста та області. Її перше планове тестування відбулося 4 грудня. Протягом 4-х хвилин лунав звук, що відрізнявся від звичного для жителів попередження про небезпеку.
У міськраді зазначають, нова система оповіщень дозволить зменшити кількість тривог у Харкові та забезпечить комфортніші умови для роботи бізнесу, зокрема торгових центрів банків та інших установ. Окрім цього, диференціація небезпеки сприятиме ефективнішому реагуванню на реальні загрози. Із цією позицією погоджуються і пересічні харків’яни.
АРТУР
– А як ви вважаєте, нам такі децентралізовані повітряні тривоги потрібні в місті? – Думаю, що потрібні. – Чому? – Ну, люди ж працюють, а так, якщо в області тривога, зачиняються всі підприємства, ЦНАПи і так далі. Тому потрібні, думаю.
ВЛАДА
Так, думаю, потрібно, бо задовбало вже трошки. Дуже часто, іноді ти чуєш тривогу, починаєш читати телеграм-канали, а це там в області. І ти такий, типу, видихнув і пішов далі. Ну, так, мені б краще було, якби поменше тривог було. Думаю, що зі мною багато людей погодяться.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ТЕТЯНА
Я вважаю, що це потрібно, відрізняти тривогу від області, тому що постійна тривога, це дуже тяжко. Магазини не працюють частково, коли є тривога. Тому це дуже незручно в цьому плані. А так, в принципі, якщо налагодять, все буде добре, то я думаю, що це буде на краще.
ВІКТОРІЯ
Я була в Нікольському, коли я була там – нечутно, а тут я вийшла, чутно було. Я вважаю точково в кожній локації повинна бути повітряна тривога, тому що якщо для Харкова і області зробити загальну повітряну тривогу, то у нас взагалі життя не буде. Тобто, це треба відслідковувати і конкретно робити тривогу там, де вона потрібна.
СЕМЕН
Я думаю, звичайно, потрібні. Бо і людям спокійніше буде і будуть розуміти, звідки є небезпека. Тому що постійно в телефоні, постійно читаєш і підбиваєш підсумок тому, чи боятися, чи не боятися. – Як ви вважаєте, в Харкові можливо, загалом, запровадження на постійній основі децентралізованих тривог? – Ну, було б дуже непогано, дуже непогано.
Нова система оповіщень, інформує директор Департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких, має кілька джерел живлення, забезпечена резервними каналами зв’язку та обладнана голосовими повідомленнями, які дають змогу конкретизувати тип загрози для міста. Наразі Харків технічного готовий до впровадження диференційованих тривог і очікує рекомендацій від військових та фінального погодження щодо запуску системи.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Незламні герої Харкова: історії волонтерів, що надихають
- Повітряні тривоги окремо для Харкова: у місті протестували нову систему оповіщення
- У Новобаварському районі тривають масштабні роботи з ремонту каналізації
- Як відновлюють ліфт у Харкові після пожежі: ремонт, терміни та труднощі
- У воєнному Харкові працюють понад 119 тисяч підприємців