Пожар в Нововодолажском районе. Харьковские спасатели провели учения
На пшеничному полі пожежа. Горить підніжна підстилка. На ліквідацію полум'я виїхала бригада пожежних.
Але впоратися з язиками полум'я одній бригаді рятувальників не вдається, приїжджає друга. Вогонь за лічені секунди перекидається на сусідній підлісок. Рятувати ситуацію прибуває спецтехніка – машини для гасіння великих площ пожеж.
Але все б було нічого якби в лісі не знаходилася база відпочинку. З неї доводиться евакуювати десятки дітей.
Все ніби обійшлося, але роботи рятувальникам додає аміачний трубопровід. Їдку речовину усуває спецбригада хіміків.
Вже після, коли все загасили – зітхають з полегшенням. Адже все це було лише частиною навчань, що сьогодні проходили в Нововодолазькому районі. Пожежні з року в рік тренують себе та вдосконалюють свої можливості. На допомогу їм приходить спецатлас, єдиний документ в Україні розроблений на Харківщині. Він полегшує роботу рятувальників.
Павло Одарюк начальник ГУ ДСНС України у Харківській області
Жизнь подсказала, что мы должны создать такую карту, атлас, где есть всё. Где есть лесные массивы обозначены просеки, это и места забора воды,, это где берёт мобильная связь и где не берёт связь, это и коммуникации. Потому что через леса проходят и газопроводы и аммикапроводы и другие коммуникации, стоят электрические вышки. Поэтому всё здесь нанесено, поэтому когда прибывает руководитель тушения пожара он уже видит, что у него есть, куда направит силы.
Але навіть якщо трапиться біда, рятувальники завжди готові допомогти постраждалим. Для цього під рукою є чималий арсенал медикаментів.
Володимир Бондаренко рятувальник-фельдшер
При отравлении угарным газом мы используем препараты для выведения интаксикационного выведения и обезбаливания, а так же при термических ожогах препараты для обезбаливания и антисептического действия и налаживая определённых антисептических повязок, чтобы не было дальше воспаленения кожных покровов.
Крім медичної допомоги постраждалим завжди потрібна допомога психологічна. Ірма Херхадзе спеціаліст зі стажем, вона рятувала людей з багатьох надскладних ситуацій. Не приховує, в кожній, до людини слід підходити особисто.
Ірма Херхадзе рятувальник-психолог
Если человек находится в истерике его нужно взять за плечо, ни в коем случае за голову потому что это более обостряет его агрессию и отвести от очага возгорания. Если человек агрессивный, то его нужно взять за руку, но и естественно его подбадривать.
Навчання відбулися. Оцінку рятувальники отримали хорошу. Є ще, кажуть, над чим попрацювати. Але головним своїм досягненням поділилися, спираючись на статистику. Вона свідчить, що завдяки злагодженій роботі надзвичайників на Харківщині ліквідація пожеж стала максимально швидкою.