Працевлаштувати людину з інвалідністю чи сплатити податок: вибір за роботодавцем
В Україні змінились правила працевлаштування людей з інвалідністю. Відповідний законопроект ухвали урядовці. Зокрема, законопроєкт передбачає збільшення кількості цільових надходжень на соціальний захист осіб з інвалідністю.
Так, роботодавцю пропонуватимуться альтернативні механізми підтримки інвалідів: працевлаштвувати таких людей або сплачувати цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Розмір внеску буде обраховуватися платником шляхом визначення результату добутку таких показників:
• 40 % середньомісячної заробітної плати (винагороди) у відповідному календарному кварталі, розрахованої на одного працівника;
• кількість місяців у кварталі;
• різниця між встановленим нормативом робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю і середньообліковою кількістю штатних працівників – осіб з інвалідністю за квартал, які працевлаштовані роботодавцем з урахуванням вимог, визначених цією статтею щодо розміру оплати праці.
При цьому розширюються категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою від держави, наприклад підприємства захищеного працевлаштування, які матимуть на меті не отримання прибутку, а забезпечення роботою осіб з важкими формами функціональних обмежень.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
А от на думку експерта з пенсійного права Сергія Коробкіного, цей законопроект маю і інший бік
СЕРГІЙ КОРОБОЧКІН ЕКСПЕРТ З ПЕНСІЙОГО ПРАВА
Фактично в державі вводиться додатковий податок. З одного боку, розширюються права і можливості для людей з інвалідністю, а з іншого – зобов’язують роботодавців або створювати робочі місця, або сплачувати внески.
Згідно з новим законом, з січня 2025 року роботодавці з чисельністю від 8 до 25 працівників мають створити щонайменше одне робоче місце для особи з інвалідністю. Для підприємств з чисельністю працівників більше 25 осіб, квота становить 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників. Для закладів охорони здоров’я та реабілітаційних центрів встановлено квоту 2%.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Мер Харкова: японському волонтеру Фумінорі Цучіко подовжать дозвіл на перебування в Україні
- Вони допомагали створювати казку. У Харкові нагородили новорічних волонтерів
- 70 пожеж, сотні боєприпасів і врятовані життя: робота ДСНС у цифрах і фактах
- У Новобаварському районі в будинках замінили 1 900 пошкоджених вікон
- На проспекті Жуковського у Харкові заборонений рух транспорту