Правительство заложило в бюджетную резолюцию три повышения “минималки”
Поетапне підвищення заробітної плати – на п'ятсот двадцять три гривні у дві тисячі вісімнадцятому, ще на чотириста п'ятдесят у дві тисячі дев'ятнадцятому і ще на двісті п'ятдесят дві у дві тисячі двадцятому. Такі плани уряду описані у бюджетній резолюції. Там же йде мова про підвищення прожиткового мінімуму: у дві тисячі вісімнадцятому до тисячі вісімсот п'ятдесяти трьох гривень, у дві тисячі дев'ятнадцятому до тисячі дев'ятсот дев'яноста дев'яти, у дві тисячі двадцятому – до двох тисяч ста тридцяти дев'яти гривень. Тобто, як і зараз, мінімалка відірвана від прожиткового мінімуму.
Лілія Ткаченко старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень при НАН України
Коли у нас уряд в минулому році вирішив відірвати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму, він не придумав, чим це замінити. Потрібне нове рішення, на що орієнтуватися, як тепер встановлювати мінімальну зарплату. Об'єктивно кажучи, добре, коли мінімальна зарплата – 60% від середньої. Тоді було б більше стимулів працювати на будь-якій роботі. Але потрібно дивитися, як відрізняються умови праці, який характер роботи. Правильно буде, якщо не сам уряд вирішить, а щоб перед цим провели консультації з соціальними партнерами.
Щож до середньої зарплати, за думкою експертів Міністерства фінансів, її рівень вже цього року має піднятись до семи тисяч ста чотирьох гривень, наступного року до восьми тисяч шестисот двадцяти дев'яти, у дві тисячсі дев'ятнадцятому – до дев'яти тисяч п'ятисот сорока, а у дві тисячі двадцятому – до десяти тисяч п'ятисот тридцяти семи гривень. Зростання цін, при цьому, запевняють в уряді, збавлятиме темп. Цього року ціни можуть вирости на 11,2%, але вже у наступному році зростання цін складе 7%, в 2019 – 5,9%, а в 2020 році тільки 5%. Варто зазначити, бюджетна резолюція, складена Міністерством фінансів, також містить оптимістичні прогнози щодо скорочення державного боргу, бюджетного дефіциту та щодо уповільнення інфляції.