Одні не шкодували грошей на добру справу, інші їх крали. Правоохоронці розкрили злочинне угруповання, яке крало гроші, що призначалися на лікування онкохворих дітей. Серед потерпілих і Олександр, дядько чотирирічної хворої дівчинки. Розповідає, кошти на лікування збирали всім світом. Навіть не могли припустити, що серед тих хто телефонував та хотів допомогти будуть шахраї.
-Звонили неоднократно, было такое, что на протяжении определённого времени звонили и узнавали различные данные, которые ну непонятно для чего им были, а потом некоторое время не работали телефоны те, на которые звонили люди, на которые перечисляли деньги.
Ігор Сенчук заступник начальника ГУ МВС України в Харківській області, начальник кримінальної міліції
-Мониторя сайты интернета и те сайты, где люди обращались со своим горем об оказании на лечение их детей, больных онкодетей, денежных средств изымая их персональные данные. Имена, фамилия, отчества, номера телефонов. Затем блокируя номера телефонов потерпевших, приходили в банки и снимали денежные средства.
Слідством вже встановлено, що злочинну схему розробили та здійснювали троє засуджених громадян, які знаходяться за гратами, розповідає Ігор Сенчук. На волі в них були спільники, що допомагали їм "провертати" ці операції. Двоє – теж раніше судимі харків’яни. Підозрювані працювали впродовж року майже по всій Україні. На території Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей та в Криму. Від їх дій постраждало сорок дітей. Четверо з них, так і не отримавши необхідні гроші на лікування, померли. З рахунків онкохворих дітей було викрадено 360 тисяч гривень. Наразі зловмисники заарештовані та знаходяться в СІЗО. Максимальне покарання за такий злочин – позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.