Праздник Крещения Господнего на Чугуевщине
Віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, що смволізує річку Йордан, де приймав хрещення Ісус і з небес в образі голуба зійшов до нього Святий Дух. Священники триразово хрестом святять воду в ополонці, читаючи молитву і всі бажаючі проходять омовіння. Обряд цілком добровільний, бо немає обов'язку занурюватися в крижану воду. Втім вишикується ціла черга. Дехто вважає, що це просто корисно для здоров'я, втім більшість людей вірять у святе таїнство.
Тетяна мешканка м.Чугуєва Я хожу только в этот день. Я считаю, что в этот день нужно прийти и окунуться. Для меня это очень важно, очищаешься как-то. Я люблю это занятие, но только в этот день. Больше никогда не хожу.
Існує повір'я, що у цей день вода стає цілющою на цілий рік. Вважається, що на неї сходить благословення і дає їй освячуючу силу. Вода набрана на Водохреща не псується і може зберігатися впродовж тривалого часу.
Наталія мешканка м.Чугуєва Я христианка и верю в целебные свойства крещенской воды. Когда ребёнок болеет или мы, или плохо себя чувствуешь, умываемся, пригубить немножечко.
А ще сенс традиції купання в ополонці у цей день в тому, що віруючі готові піти за Христом, зазначає народний депутат України Дмитро Шенцев, який щороку 19 січня разом з усіма чугуївцями проходить обряд омовіння, таким чином долучаючись до таїнства Хрещення Господнього.
Дмитро Шенцев народний депутат України Возлагаем с этим процессом надежды на то, что мы смываем все свои грехи, все негативные деяния и мысли. И выходя в таком бодром состоянии, обновленными прежде всего не телесно, а духовно. Я желаю искренне всем нашим людям обновиться именно духовно, чтобы Господь поселился во всех наших сердцах, чтобы с этого дня мы постарались как можно меньше грешить, побольше добрых мыслей, добрых дел, заботы друг о друге, мира нам, добра и благополучия.
Водохреща видалось масовим. Загалом понад тисячу чугуївців взяли участь у святкуванні, що проходило за підтримки меценатів і Благодійного фонду Дмитра Шенцева. Адже народний депутат переконаний, відзначення таких свят за давніми християнськими традиціями – гідне наслідування.