"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Предпритятия, которые не платят экологические налоги, окажутся под угрозой закрытия

Обласні владники занепокоїлись питанням сплати підприємствами екологічних податків. Констатують, рівень отримання дозвільної документації у сфері природних ресурсів – найнижчий, а її відсутність, зазначають, спричиняє безконтрольне поводження з відходами і призволить до забруднення довкілля. До того ж, кажуть, від сплати екологічного податку залежить наповнення місцевих бюджетів, відповідно і реалізація природоохоронних програм. 
 
Євгеній Шахненко заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
 
Мы просто за предыдущме годы вобще не следили за этим вопросом и он наполнялся у нас на 50-30-20%. А это же живые деньги, за которые мы можем с вами проектировать, строить, выполнять те мероприятия, которые призваны охранять нашу природу. 
 
Втім деякі райони практично не займаються цією роботою, не володіють інформацією щодо видів діяльності підприємств, тож ті працюють без оформлення екологічної документації, а значить їх діяльність є незаконною.  
 
Андрій Тимчук директор Департаменту екології та природних ресурсів
 
По районах області 45% економічно-активних суб"єктів господарювання отримали дозволи на викиди забруднюючих викидів в атмосферу. 7% зареєстрували декларації про утворення відходів та 12% отримали дозволи на спеціальне водокористування.  Найгірша ситуація з отриманням дозволу на спеціальне водокористування склалася в Борівському, Зміївському та Печенізькому районах , у містах Ізюм, Лозова, Первомайський та Чугуїв. 
 
Владники регіону мають намір не просто контролювати ситуацію, а вдатися до кардинальних заходів. Обласна Держекоінспекція збирається позиватися до суду щодо заборони діяльності підприємств, які не мають дозвільних погоджень, поки ті її не отримають.