Верховна Рада підписала законопроект, який народні обранці поміж себе вже встигли охрестити доленосним. Ратифікація угоди про асоціацію України з Євросоюзом була затверджена українським та Європарламентом одночасно.
Павло Клімкін міністр закордонних справ України
Угода є моделлю реформ, які потрібні Україні і здійснення яких буде разом з Європейським Союзом. Це будуть реформи за європейським змістом. За європейською ментальністю. За європейською моделлю. У світлі принесених за угоду жертв, це більше ніж текст. Це життєвий план для всіх поколінь українців, які вірять у цю державу, і які вірять у майбутнє України.
Арсеній Яценюк прем’єр-міністр України
Голосування за сьогоднішню ратифікацію є цивілізаційним вибором України. Ми виправляємо помилку, яка була допущена 350 років тому. Україна – це Європа. А так сказав і зробив український народ. Під цією угодою стоїть підпис в першу чергу усієї України, і прикро що ця угода скріплена кров’ю. Але такий вибір, така боротьба і така плата за свободу за демократію і за незалежність.
Президент Петро Порошенко впевнений, цей день має стати справжнім святом не лише для України, а й для Європи, адже жодна європейська країна в своїй історії не робила стільки, скільки зробила українська держава для свого членства у ЄС.
Петро Порошенко Президент України
Хто готовий померти за Європу? Саме таке питання ставлять вчені, коли під час соціологічних досліджень, досліджують вплив європейської ідентичності на значний поділ нації. Дуже природною вважається готовність віддати своє життя і померти за свою Батьківщину. Але небесна сотня і 872 відважних українських воїна померли не лише за Україну, вони склали голову за те, щоб ми посіли гідне місце в родині європейських народів.
Згідно договору, Україна та Євросоюз вводять на своїх територіях режим вільної торгівлі. Але він, через попереднє спільне рішення України, Росії та ЄС, вступить в дію тільки через півтори року, у грудні 2015 року .