Перехід з рук приватних до держави. Після оголошення про націоналізацію ПриватБанку сімдесят відсотків банкоматів були пусті, розповідають у фінустанові. Люди кинулися знімати кошти. Але інкасатори, констатують у банку, працювали у посиленому режимі і всі змогли зняти кошти. Взагалі баланс відтоку склав чотири відсотки, тому процес націоналізації пройшов спокійно.
Андрій Терещенко директор Головного регіонального управління ПриватБанку у Харківській області
Відтік, якщо казати в цифрах, то це 4, 5 млрд по фізичним особам вцілому втратив банк, Харків втратив 560 млрд, це не пов'язано даже з націоналізацією, а з поточними виплатами у грудні пенсій, це 360 млрд пенсій, які виплатили за січень, тому це стандартна картина.
Юрособи зняли майже два з половиню мільярди гривень. Два дні після запровадження націоналізації їх взагалі не обслуговували, але потім процес відновили. На сьогодні ліквідність Приватбанку складає шістдесят три відсотки. Це великий показник, наголошують фахівці і означає він спроможність видати кошти. Цьогоріч у планах робота в основному із фізособами та фізособами-підприємцями. Великий бізнес не в пріоритеті.
Андрій Терещенко директор Головного регіонального управління ПриватБанку у Харківській області
Ми залучаємось до пілотного проекту у Харкові дуже важливого. Це нові устройства, які будуть і видавати кошти, і приймати кошти, банкомати, буде встановлено їх 60, будуть вони у великих супермаркетах, не потрібно їздити інкасацією. Вони ніколи не стоять пусті і кошти в них йдуть по кругу, вони інкасуються тільки раз на місяць.
Додатково мають відкрити три відділення – на Салтівці, Основі та Чугуєві. Всього по Україні шістдесят три. Що стосується рефінансування Нацбанком, тобто підтримки, то на момент націоналізації Привату надали сорок чотири мільярди гривень. На сьогодні заборгованість перед Нацбанком залишилась п'ятнадцять мільярдів.