Проблему безработицы люди должны решать путем самоорганизации, – премьер-министр

27.01.2016 13:58   -
Автор:

Економічне становище країни станом на початок року скрутне. І вийти з кризи державі буде складно. Такі невтішні прогнози від прем'єр-міністра. Їх Арсейній Яценюк озвучив під час зустрічі з представниками банківського сектору. Та всього кілька місяців тому голова Кабміну розповідав про зовсім інші показники та робив значно більш оптимістичні прогнози.

Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України

Ми прогнозуємо, що в дві тисячі шістнадцятому році ріст української економіки складе два відсотки. З першого сіня набуде чинності угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом. Що стане дуже серйозним поштовхом до того, аби українська економіка стала конкурентною. І щоб до України прийшли іноземні інвестиції.

Свою думку щодо становища української економіки та інвестиційної привабливості країни прем'єр-міністр змінів.

Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України

Іноземні інвестори завтра сюди не прибіжуть. І ви краще за мене знаєте з чим це пов'язано. Перша і основна причина – що буде на Донбасі.

Тепер, каже Арсеній Яценюк, країна має справлятись із викликами, які несе дві тисячі шістнадцятий рік, самостійно. Чи не найголовніший з них – безробіття. І шлях до вирішення цієї проблеми представники уряду бачать… в самозайнятості людей.

Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України

Для нас, як для уряду, завдання це що? Це створення робочих місць. Створення робочих місць в тому числі через самозайнятість.

Самозайнятість, каже Арсеній Яценюк, має створюватись за рахунок розвитку малого та середнього бізнесу. Прем'єр радить українцям відкривати власні справи за рахунок кредитів. От тільки економісти бігти до банків українцям не радять.

Галина Назарова економіст

Объявить, что брать кредиты – это, конечно, хорошо. Но стоимость кредитов очень высокая. И кредиты в валюте и кредиты в гривне в любом случае очень ненадежны, потому, что они все привязаны к курсовой стоимости. То есть, по курсу доллара прогнозы есть, а устойчивости нет и быть не может, как сказала наша глава Национального банка. Он будет плавающий. Как брать кредиты при плавающей ставке и при плавающих правилах игры – это очень сложно сказать.

Та й взагалі, кажуть експерти, в умовах сучасної економіки відкривати бізнес – ідея не з найкращих. Адже навіть підприємці, які на ринку вже багато років, не витримують тиску податків, корумпованих контролюючих органів та безперервних економічних потрясінь.

Галина Назарова економіст

Им приходится заниматься и регистрациями, и проверяющими органами, и налоговыми, и пожарными и чем угодно. Это, фактически, незащищенная часть бизнеса в нашей стране.

Галина Назарова каже, для реального розвитку малого та середнього підприємництва в Україні має існувати державна програма підтримки. Та поки що підтримку від уряду бізнесмени отримують хіба що на словах. На ділі, не знають як звести кінці з кінцями.