“Прийняли добре – є ще люди хороші!” Харків приймає переселенців з області (відео)

23.05.2024 22:14   -

Заради порятунку власного життя вони кидали все аби вижити. Та почати все з початку, незважаючи на свій вік. До Харкова продовжують приїздити переселенці з області. Їх розселюють по гуртожитках та надають всіляку допомогу у будь-якому питанні. Згадувати про пережите зайвий раз у більшості людей немає бажання, бо згадати без сліз це неможливо.

ОЛЕКСАНДРА ІВАНІВНА ПЕРЕСЕЛЕНКА
Хати немає, даху немає, а зараз не знаю, може і стіни вже немає. Там немає нікого вже. Ми вже в останні дні переїхали. Важко було будувати, діти малі ще були, но построїлись, обжились, нічого – так можна жити. А на старості років. Немає тепер куди йти. Не знаю… То не людина, то кат. Мирних людей вбиває. Ні, йому не жити на світі, хай Земля його не тримає і все…. Хай він випробує, що люди випробують. Ой, у Харкові добре! Я любила Харків змолоду, люди тут хороші. Прийняли добре і поводяться добре – є ще люди хороші!

МИКОЛА ПЕТРОВИЧ ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ
Ми у флігелі жили, там газу немає, світла немає. А у мене у флігелі грубка та плита. Мені, як інваліду війни привезли дрова безкоштовно, напиляли, я їх колов і ми там топили, варили… А так як бомблять, то сидимо, чекаємо поки нас… там скільки людей та хат розбито – з людьми, з людьми! Ану – 92 роки! Я ту війну переніс, які муки, які голодування і у старості спокою немає. Хіба це життя?! У такому стані. А сьогодні вже стріляли тут, бачите що, а ми вже усі в муках. Ми як жили у Вовчанську так ми не спали. Бух та ми підхоплювалися. Добре, що нас люди підібрали, увезли в добре місце до добрих людей. Обслуговують нас, дякую їм. Дай їм Боже здоров’я та щастя, що вони піклуються про таких людей, як ми!

ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА ПЕРЕСЕЛЕНКА
Дуже жалко кидати все, все нажите -копієчкою, горбом. Я вже пенсіонерка, 43 роки в мене стажу. Проробила все життя на елеваторі. Кинули все – і хату, і в хаті, і хазяйство кинули, собак і котів, все одно жалко. Все нажите. Город посаджений, уже посадили усе. І картопля посходила, морквочка та бурячок – усе посходило, усе залишили. Зараз не знаємо нічого. Ось у чому були… Спасибі хлопцям… Що до сумки кинули там трохи ну і все. Дуже страшно. Обстріли часто, ми може б не виїхали, але почалися обстріли по селу Білому та Юрчинковому. Кожного дня по 6-4 «прильота» вдень. Бомбили, кидали ракети. Страшне… Нерви нікуди не гожі. Сиділа сутками, а воно стріляє, а я в калідорчику сидю. Ну останній день 17-го травня, чи 16-го травня пів на четверту ранку, як гахнуло. Я з дивана злетіла, тиск зразу 220 на 120, кажу не хлопці будемо збиратися. Я не думала виїжджати, жалко, все нажите. Там хоча немає нічого але копійкою все зароблене. Приютили нас. Принесли нам і сковорідку, ложки, вилки, миски, кастрюльки – усе дали. Постіль гарну отримали, одяг. Ось гуманітарку 3 дня назад гарну привезли – і олію, крупи різні. Так що спасибі. Дай Бог виживемо, переживемо, наші переможуть хлопці і ми вернемось… до дому… на руїни…

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕНА ЖУЧЕНКО ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ НОВОБАВАРСЬКОГО РАЙОНУ З СОЦІАЛЬНИХ ТА ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ
Місто-герой Харків продовжує приймати вимушено переміщених осіб, які евакуюються із зони активних бойових дій. Зокрема це місто Вовчанськ, Вовчанський район. Новобаварський район не став виключенням – ми розселяємо цих осіб. Вони у нас переважно літного віку. Найстаршому 92 роки. За дорученням Харківського міського голови Ігоря Терехова організована робота з прийому цих людей, розселення. Ми їх забезпечили усім необхідним. Дякуючи роботі соціальних служб, медичної служби району. Їм оформили усі документи необхідні, поставили на облік, оформили соціальні виплати. Тим особам, яким була необхідна допомога у оформленні карток на пенсійне забезпечення – також надана допомога. Проведено медичне обстеження – районною поліклінікою 24-ою, а також приватної клінікою «Лорітом». Надано первинну допомогу і наразі робота триває. Продовжуємо співпрацювати з благодійниками, фондами. Нам допомагають із забезпеченням речей, продуктів харчування, засобів гігієни, побутова хімія, ковдри. Дякуємо усім харків’янам хто долучається, допомагає, бо, насправді, зараз для нас важливо бути разом, підтримувати одне одного і насамперед підтримувати тих людей, які опинилися в такій важкій ситуації.

ОСТАННІ НОВИНИ