Психологи радять повертатися до звичного життя, але не забувати про засоби безпеки
І COVID-19, і введення карантину в масштабах всієї країни – все це відбувалося вперше. Невідомий та небезпечний вірус навів панічний жах і це, як пояснюють психологи, цілком нормальна реакція організму. Але час іде, карантин пом"якшують, відкриваються різні заклади, втім деякі українці ще залишаються в стані тривоги і не квапляться виходити зі своїх домівок, відновлювати спілкування та повертатися до звичного для них життя, бо, перш за все, побоюються підхопити інфекцію.
Лариса Гресь психолог-астролог
С точки зрения психологии 10 дней достаточно для того, чтобы организм вошёл в стрессовое состояние, чтобы у него был пост-стрессовый кризис. А тут 2 месяца. Теперь у нас адаптированный карантин, он же не снят полностью, а значит есть опасность относительно сохранения здоровья. И люди, которые чувствительны, эмоциональны, которые подвержены мистическому мышлению, для них это очень опасно. Им лучше остаться дома, на улицу лишний раз не выйти. Это, конечно, большая ошибка со стороны людей.
Як пояснює Лариса Гресь, якщо така ситуація підвищеної тривожності, емоційної нестабільності затягнеться, то організм може дати збій. І це не менш негативно впливатиме на здоров"я. Втрачається віра в свою невразливість, погіршується настрій, знижується працездатність, настає почуття відчаю, безсоня і не тільки.
Лариса Гресь психолог-астролог
Внутренний рессурс он быстро истощается, большое продолжительное время нельзя находиться в одиночестве, внутренний ресурс он формируется только за счёт социальных связей и за счёт социального общения, когда мы лишаемся этого, то мы на долгое время погружаемся в интравертное состояние, которое ведёт нас не только к замыканию, а к депрессивному состоянию.
Нав'язливий страх щодо COVID-19 вже навіть отрмав назву коронофобія та коронапсихоз. І як зазначають фахівці, у деяких він може затягнутися, більш того пост-стресові розлади можуть проявитися і далі вже після закінчення пандемії. Але натомість закликають потроху починати адаптуватися до реалій, відновлювати соціальні зв"язки, почати посміхатися, радіти кожному новому дню, в усьому шукати позитив.