Разделение услуги доставки газа от цены. Чем обернется для украинцев?

08.04.2017 11:49   -
Автор:
Селище Високий, газорозподільний пункт. Не менше чотирьох разів на місяць його мають оглядати спеціалісти.
 
Олександр Безуглись слюсар з обслуговування газового обладнання ПАТ "Харківгаз"
 
Вот сейчас переходный период с зимнего на летнее, вот сейчас нам нужно понижать давление, то есть население сейчас потребляет газа меньше. Когда отопительный сезон – надо больше. И для этого нужна бесперебойная работа регулятора, мы за этим следим.
 
Таких пунків тільки у Харківському районі двісті п'ятдесят. І всі їх треба обслуговувати, кажуть на підприємстві. Окрім того, спеціалісти мають слідкувати за станом самих газопроводів. Анатолій Татаринцев, монтер з електрохімзахисту, ось з таким приладом може в день пройти п'ять-шість кілометрів, шукаючи пошкодження. 
 
Анатолій Татаринцев монтер з електрохімзахисту газопроводів ПАТ "Харківгаз"
 
Если изоляция повреждена, значит прибор показывает, что изоляция повреждена и сигнал в наушниках, слышно, что есть повреждение.
 
Виявити витік газу фахівці можуть і без приладів, за зовнішніми ознаками. 
 
Андрій Гольдін головний інженер Мереф'янського територіального підрозділу ПАТ "Харківгаз"
 
Это может быть пожелтевшая трава, мертвые насекомые, зимой – это пожелтевший снег, в дождливую погоду, если влага, могут идти пузыри из-под земли. И так 17 000 км по области мы должны обслуживать ежедневно.
 
У Харківській області, каже Андрій Гольдін, найдовший в Україні газопровід. Окрім того, додається ще й місто, плюс вісім тисяч кілометрів. 
 
Юрій Маслюк комерційний директор ПАТ "Харківгаз"
 
Изношенность сетей довольно высокая. В основном то оборудование, которое на них стоит еще тех времен, когда первоначально ставилось. Частично, сколько у нас хватает денег в инвестиционных программах, мы частично проводим какие-то там работы по замене газопроводов, по замене регуляторов давления, но этих денег, естественно, не хватает, чтобы провести серьезную модернизацию.
 
Десять відсотків, що отримує "Харківгаз" з тарифу, направляють на обслуговування газорозподільних мереж, регуляторних пунктів, а ще на безкоштовне виконання аварійних заявок громадян. Для прикладу, за день у місті газовики можуть отримати п'ятдесят-шістдесят звернень. В основному витік газу трапляється на плитах та котлах. Зокрема, як і в цій квартирі. Власниця почула зранку запах і викликала спеціалістів. 
 
Андрій Гарькавенко майстер аварійно-диспетчерської служби ПАО "Харківміськгаз" 
 
Нам диспетчере передала заявку, мы обследовали помещение, здесь конкретно на этом адресе обнаружили утечку в одном шланге плиты газовой. Подтянули, никакой замены здесь не требуется, утечку мы ликвидировали.
 
Усі ці процеси, говорять у газових кампаніях, затратні. У разі розподілення послуг доставки від ціни газу, яке запровадив нацрегулятор з першого квітня, а потім призупинив це рішення, вдасться більше коштів направити на модернізацію. 
 
Юрій Маслюк комерційний директор ПАТ "Харківгаз"
 
У нас около 70% потребителей тех, которые проживают в Харьковской области, они используют газ комплексно для приготовления еды, подогрева воды и для отопления своих помещений. Для них, на самом деле, стоимость газа не увеличится, а даже уменьшится. Если потребитель потреблял где-то 2500 в год, то его оплата бы составляла где-то 2100 гривен,то при новом тарифе он будет платить меньше почти на 500 гривен. Я беру только свой тариф, который связан с распределением природного газа.
 
Проте збільшення оплати чекає на тих, хто переважно мешкає у багатоповерхівках. 
 
Юрій Маслюк комерційний директор ПАТ "Харківгаз"
 
Если счетчик у абонента не установлен, то начисления ему проводятся по мощности, по счетчику, который приравнивается к типу G 2, 5, это мощность счетчика, за который он будет платить. Для абонентов, которые потребляют в квартирах для них, действительно, оплата увеличится, потому что потребление у них маленькое и, действительно, это так увеличение произойдет.
 
Проте наразі це питання ще остаточно не вирішено. Президент України та голова Уряду виступили проти введення, так званої, абонплати. Вирішитись все має десятого квітня під час засідання Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг