"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Развитие украинского рынка труда: аналитики подвели итоги минувшего года

Аналітики ринку праці підбили підсумки минулого року. Так, на початку року кількість офіційно безробітних зменшилась на сто двадцять тисяч – в січні їх стало більше півмільйона. 
 
Тетяна Пашкіна HR-експерт сайту пошуку роботи
 
С апреля по сентябрь это отъезд зарегистрированных на сезонные работы. По Украине — это агросектор, строительство, развлекательный бизнес (аниматоры, аттракционы на пляжах), за рубежом — прежде всего сбор ягод и фруктов в Польше. С осени началось оживление в бизнесе, в том числе в промышленности, что дало как снижение числа вакансий, так и рост числа тех, кто нашел работу через центр занятости.
 
Втім, наприкінці року, кажуть експерти, ситуація на ринку праці суттєво погіршилась. В грудні на одне робоче місце претендували одинадцять чоловік.  
Всьому виною, кажуть аналітики, законодавчі зміни. 
 
Тетяна Пашкіна HR-експерт сайту пошуку роботи
 
С ноября многие начали становиться на учет для получения справки для оформления субсидии на оплату комуслуг. Ну а декабрьский всплеск числа безработных — это результат закрытия неработающих бизнес-структур, прежде всего физлиц-предпринимателей, которым с января, независимо от доходов, надо платить налог в Пенсионный фонд (от 352 до 704 гривен в месяц).
 
І дійсно, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній, з середини грудня 2016 по 13 січня 2017 року в Україні припинили діяльність понад 158 000 приватних підприємців. І це, впевнені економісти, тільки початок. ФОПи закриватимуться і надалі, притому, не тількі так звані "мертві", а й ті, що працюють і мають прибутки, але прибутки ці невеликі. 
 
Андрій Клімов керівник аудиторської компанії 
 
Существуем масса причин, по которым предприниматели приостанавливают свою деятельность. И необходимость платить в это время налоги делает просто не выгодным дальнейшее занятие бизнесом. Поэтому мы и видим сегодня огромные очереди в регистрационных органах из предпринимателей, которые хотят остановить свою деятельность. Для многих украинцев на сегодняшний день и эти семьсот четыре гривны в месяц являются существенной суммой. 
 
"Додасть жару" невеликим підприємствам, кажуть економісти, і підвищення "мінімалки" – платити по три двісті робітникам готові не всі. Закриття малого та середнього бізнесу, за думкою аналітиків, стане тим фактором, що впливатиме на кількість безробітних в дві тисячі сімнадцятому. Не виключають експерти і варіанту, в якому підприємства будуть масово переходити в тінь, тож і кількість офіційно непрацюючих, а фактично отримуючих заробітну плату "в конвертах" також може зрости.