Реакція світу на обстріл України, переговори США та Ірану і торговельні мита: головне на ранок 8 квітня

08.04.2025 12:51   -

Цієї ночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, противник атакував Україну балістичною ракетою Іскандер-М із району Курська — рф. та випустив 46 ударних БпЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів. Військові звітують, станом на 08:00 ранку підтверджено збиття 9 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів на сході та півночі країни. Внаслідок російської атаки постраждали Харківщина, Дніпропетровщина та Донеччина, йдеться у ранковому зведенні Повітряних сил ЗСУ.

Норвегія виділяє додаткові 5 млрд крон на артилерійські боєприпаси для України. “Артилерійські снаряди є життєво необхідними для визвольної боротьби України проти російських окупантів. Тому для Норвегії важливо зробити внесок у поповнення запасів боєприпасів в Україні”, – зазначив з цього приводу прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Україна ініціювала термінові засідання Ради Безпеки ООН та Постійної ради ОБСЄ. Причина – загибель дев’яти дітей у Кривому Розі минулого тижня внаслідок російського балістичного удару по дитячому майданчику. Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що це найбільша кількість загиблих дітей в одній атаці з 2022 року. За його словами, росія використала касетну боєголовку, щоб завдати якомога більших втрат. За даними ЗМІ, засідання може відбутись завтра. Україна прагне привернути увагу світу до російських злочинів, сприяти мирним зусиллям та притягнути винних до відповідальності. Сибіга закликав до рішучої міжнародної реакції та дій, щоб такий терор не став нормою, і наголосив на припиненні агресії та попросив росію прийняти пропозицію про припинення вогню.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Міноборони оштрафувало постачальників їжі для ЗСУ на понад 6 млн грн за неякісні продукти. У першому кварталі 2025 року “Державний оператор тилу” виявив фальсифіковані молочні продукти, що не відповідали стандартам, у постачальників їжі для українських військових. За це їх оштрафували на понад 6 мільйонів гривень. Перевірки якості розпочали з масла та кисломолочного сиру. З 35 перевірених зразків 19 виявилися фальсифікованими через вміст немолочних жирів. Після виявлення порушень постачальників штрафують, блокують подальші поставки, інформують інших контрагентів та забороняють відвантаження продукції відповідної торгової марки.

США й Іран підтвердили переговори 12 квітня, але розходяться в тому, чи будуть вони “прямими”. Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що переговори будуть “непрямими”. Згодом він зазначив, що там буде присутній представник США із питань Близького Сходу Стів Віткофф, але вони спілкуватимуться лише через посередника. Іран раніше заявляв, що не будуть вести прямий діалог, поки триває кампанія Трампа щодо “максимального тиску” на Тегеран. Трамп натомість казав журналістам напередодні, що переговори пройдуть “на дуже високому, майже найвищому рівні”, і зауважив, що посередників не залучали.

У Білому домі заперечили призупинення мит на 90 днів. “Фальшиві новини”, – сказала прессекретар Білого дому Каролайн Левітт, відповідаючи на запитання щодо заголовка у ЗМІ, в якому цитувався Кевін Гассет, директор Національної економічної ради. Для переважної більшості торгових партнерів США вже почали діяти торгові мита. Зокрема, імпорт із країн-членів Євросоюзу обкладений 20-відсотковим митом. Щодо Великої Британії йдеться про 10 відсотків, для низки країн вони досягнуть 40 і більше відсотків.

ОСТАННІ НОВИНИ