Реальная помощь или как в Харькове переселенцам помогают с трудоустройством и открытием собственного бизнеса
Облаштуватися та знайти роботу на новому місці. Це головна проблема для переселенців. Адже багатьом необхідно розпочинати життя майже з нуля – не просто без грошей, а й без знайомств. З працевлаштуванням нужденим в Харкові допомагають місцеві волонтери та фахівці центрів зайнятості. Щоправда, виходить не завжди. Адже не всі професії, які найбільш популярні на Донбасі, притаманні Харківському регіону.
Анатолій Толстих заступник директора обласного центру зайнятості
К нам обращаются люди тех профессий, которые не очень востребованы в Харьковский области. Например, те же шахтеры и много других профессий. Почти половина, 45% – это молодые люди до 35 лет. 72% – это граждане с высшим или базовым высшим образованием. В чем состоит проблема? Это нехватка рабочих мест именно для этой категории граждан, создание новых рабочих мест.
Не просто і тим переселенцям, які займалися бізнесом, розповідає горлівчанин Олександр Кисельов. Багато з них не витримують конкуренції на новому місці, тому опускають руки. І від безвиході дехто взагалі повертається назад, на окуповану територію.
Олександр Кисельов переселенець із Горлівки
Важной проблемой на психологическом уровне является то, что не каждый предприниматель готов заново пройти тот путь становления бизнеса с нуля и до того, какой он у него был в его городе. На новом месте конкурировать с местным бизнесом, все мы понимаем, который имеет более сильные позиции на этом рынке, сложно.
Допомагають в Харкові подолати і цю проблему. Волонтери та бізнесмени пропонують переселенцям з Донбасу та Криму розпочати власний бізнес за допомогою старт-апу.
Олександр Чумак президент "Асоціації приватних роботодавців"
Малый стартап – 15 тысяч гривен, который не предполагает создание рабочих мест дополнительно. Таких проектов 10. Это средний стартап – 45 тысяч гривен, который предполагает создание до 2-х рабочих мест. Их тоже 10. И большой стартап – это 90 тысяч гривен, который предполагает создание до 4-х рабочих мест. Таких стартапов будет отобрано 5
Для того, щоб безоплатно отримати кошти на власну справу, переселенцям необхідно було лише заповнити анкету. Потім пройти конкурсний відбір та розповісти журі свою ідею створення бізнесу в Харкові. З 3 липня на найкращих авторів – їх обируть близько сотні – чекають навчання, підотовка бізнес-планів та їхній захист.
Олександр Чумак президент "Асоціації приватних роботодавців"
По конец июля у нас будет интенсивная программа по обучению основам предпринимательской деятельности. В ней принимают участие тренеры, которые имеют опыт предпринимательской деятельности и давно известны в Харькове как специалисты в этой сфере.
По завершені навчання, вже восени, оберуть переможців. Щоб отримати суми стартапів, їм необхідно буде лише зареєструвати свій бізнес як приватне підприємство чи юридичну особу в Харкові.
Олена Стрельченко координатор проекту підтримки малого та середнього бізнесу
Мы очень надеемся, что этот проект будет успешным, и те люди, которые хотят открыть свой бизнес или уже открыли его, получат, действительно, помощь, реальную помощь.