Десята година ранку. На ринку Барабашова інспектори рибоохорони перевіряють продаж заборонених рибальських сіток. Тут роль, кажуть, відіграє розмір клітини.
Іван Григорчук начальник відділу охорони водних біоресурсів
-У нас есть запрещенная ячея, которая запрещена в промышленном рыболовстве. Это ячея от 42 до 68 миллиметров. Те сети, которые запрещенные, они и в рыболове не применяются, это браконьерское орудие лова.
Всі інші продавати, говорять фахівці, дозволено. Людмила торгує товарами для рибалок вже 15 років. Каже, рибальських сіток в її асортименті ніколи і не було. Але, зізнається, як показує практика, таким знаряддям цікавляться.
Людмила продавець рибальських товарів
-Очень часто спрашивают. Могут несколько раз на день, но бывает такое, что и не спросят. Кстати, недавно вот заходил мужчина, спрашивал сеть….. скл… Это запрещенный товар, поэтому мы им не торгуем.
Після години рейду – результат "нульовий". Як з"ясувалося, ні дозволених, ні заборонених сіток, на ринку купити неможливо. Перевіряючі припускають, продавці могли їх приховати. Тож все, що вдалось знайти, ось ця підозріла сітка в одному з відділів риболовецьких товарів.
-Это чтобы крупную рыбу огораживать?..
-Это на волейбол
– А есть у вас такие – сорок миллиметров?
-Гее, запрещенные? Не, нет!
-Не продаете?
-Не, не продаем.
-А часто спрашивают?
-Да часто!
На заборонену, підсумовують перевіряючі, не схожа. Тому складати адмінпротокол не має підствав. Виходить, рибальські сітки з продажу взагалі зникли. Та три тижні тому, кажуть працівники рибоохорони, рейд був більш результативним. Заборонені сітки таки знайшли.
Іван Григорчук начальник відділу охорони водних біоресурсів
-Были запрещенные орудия лова, экраны, это такие куски сеток с поплавками и с грузами ввиде поплавка выступает тут деревянная рейка и груз металлическая проволока. Вот это тоже является запрещенным орудием лова и был составлен материал.
За складеним протоколом, недобросовісним продавцям за торгівлю забороненими знаряддями лову загрожує штраф. Від п'ятдесяти однієї до трьох з половиною сотень гривень. Рейдові перевікри, кажуть фахівці, проходитимуть регулярно. На всіх ринках області та міста. Усе, аби не допустити випадків браконьєрського вилову риби, що порушує баланс біоресурсів.