Рекорд по кашеварению, флайбордисты и звёзды эстрады. На Слобожанщине отгуляли этно-фестиваль “Печенежское поле – 2013”
Ігор Бескровний кореспондент
-Народні промисли, майстер-класси, співи, танці і зіичайно смачна українська кухня. Щороку етно-фестиваль "Печеніжське поле" збирає на березі одноїменного водосховища тисячі людей. Цей рік не став виключенням.
За давньою традицією в середині вересня на березі Печенізького водосховища виростає диво-місто зі своїми жителями. Тут вони, як і в давнину, займаються своїми промислами – ткацькими, гончарними. А ось умілець Ігор вже як кілька десятків років виготовляє вироби з лози. Навчився цьому в свого батька. Той і повідав йому, що лоза – лозі різниця.
Ігор майстер з плетіння виробів з лози
-Ярко зелёная, она поддаётся легко, в любом виде. Хоть летом, хоть зимой она поддаётся плетению. Красная – только зимой, в зимний период, жёлтая лоза только под осень можно работать. Чёрная – в любой момент пойти нарезать – она как верёвка въётся.
А ось з мотузки, але вже з тієї, що йде на упаковку поштових посилок Людмила з Богодухова плете шкатулки. Вузлик за вузликом, розповідається жінка, у неї вже назбиралася ціла колекція.
Людмила майстриня з плетіння шкатулок
-Первая моя шкатулка была, вот она старая, мамина из открыток. Я её обновила таким образом, потом появились другие идеи и потом этот шнур в работе имел уже другие цвета. Это морилкой подкрашено, это этот же шпагат я подкрасила акриловой краской.
Ігор Бескровний кореспондент
-Однією з родзинок цьогорічного святкування "Печеніжського поля" стало приготування найбільшої порції каші. У 2013му її тут вирішили наварити 2,5 тонни. Для цього навіть створили ось такий казан, його вага чотири тони.
Лише кришка у казана важить 780 кілограмів. Конструкцію повісили на дерев'яні стовпи. Щоб не впала – довелося цементувати. Цьогоріч харків'яни вирішили побити рекорд 2011-го року, тоді в Тулі умільці зварили кашу вагою 865 кілограмів.
Олександр Ясинський головний шеф-кухар
-Всё точно отвесили, воды залили точно по счётчику. Масла порядка 30 кг, молочных сливок больше 100 кг, сахара больше 100 кг и общий вес так называемого купажа, немножко свыше тонны.
Спробувати диво-кашу зібралися десятки людей. Гості свята пронюхавши аромат, що розносився берегом, починають скандувати.
Каші наварили дві з половиною тони, на більш ніж кілька десятків тисяч порцій. Це фіксує представник книги рекордів України.
І ось вона каша у гостей свята. Пробу знімає губернатор Харківщини Михайло Добкін.
-Классная каша!
Цього року гостей етно-фесту дивували і флайбордісти зі збірної Росії. П'ятірка відважних парила над водосховищем.
Вже ввечері гуляння перемістилися на головну сцену. У подарунок всім – виступи зірок української естради та етнічних колективів.
Сергій Чернов голова Харківської обласної ради
-Тут гарний настрій завжди, тут з покоління в покоління передаються традиції і мабуть це саме головне, що є у нас, що ми цінуємого, чого ми варті і передаємо своїм дітям.
Дмитро Шенцев народний депутат України
-Ваши улыбки, ваши глаза, ваши положительные эмоции – это главное достижение этого фестиваля. И сегодня отрадно отметить как бы некоторые "тёмные силы" не старались искать в нас различия, мы сегодня городо заявляем – мы одна большая семья! И Слобожанщина, и Карпаты и Полесье, и Крым. Я от чистого сердца желаю вам всем счастья и хорошо провести праздник.
Михайло Добкін голова Харківської обласної державної адміністрації
-Столько людей здесь никогда не собиралось! И благодаря каждому из вас, и всем вместе 12-ый этно-фестиваль "Печенежское поле" поправу считается самым мощным, самым интересным и самым классным. Но я так же уверен, что и 13-ый, и 14-ый, и 25-ый, и 77-ой фестивали "Печенежское поле" будут идти по нарастающей! И с каждым годом будут дарить нам больше эмоций, больше впечатлений и больше хорошего настроения!
Завершилося свято феєрверком.