"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Ремонт в Харьковским СИЗО. В каких условиях будут жить следственно-арестованные

Територія Харківського СІЗО. Це корпуси, де утримуються підслідчі особи. Всього будівель 6. В цій перебувають неповнолітні. В кожній камері – не більше 8 чоловік. Всередині облаштований санвузол. Тут є навіть гаряча вода та кабельне телебачення.

Валерій Пісклов начальник Харківського СІЗО

-У несовершеннолетних есть горячая вода. В тубблоке, где содержатся заболевшие тубзаболеваниями, есть горячая вода, в женском блоке по графику подается горячая вода. Над теми корпусами, где содержатся мужчины, эта работа только ведется.

Так виглядають камери для жінок та неповнолітніх дівчат. Так – для чоловіків. Всі приміщення пенітенціарії приводять до ладу, щоб відповідали європейським нормам. Адже, кажуть, люди, що перебувають в СІЗО, мають бути обмеженеми в свободі. Однак ні в якому разі не в правах.

Валерій Пісклов начальник Харківського СІЗО

-Большинство камер, которые мы проходили, вы видели, в каком они состоянии. Можно с уверенностью говорить, что они отвечают стандартам. Да, нельзя сказать, что 100% камер в таком идеальном состоянии. Есть, конечно же, камеры и хуже. Но в этом направлении работа ведется

Робота ведеться скрізь – і в камерах, і в медичному блоці. Щоб ув"язнені не відчували себе обмеженими, в слідчому ізоляторі облаштували бібліотеку та спортзал. Та це, звітують пенітенціарії, тільки початок.

Євген Бараш начальник облуправління пенітенціарної служби

-На будущий год у нас запланирована дальнейшая реконструкция камер в действующих корпусах. У нас запланирована, если будут выделены деньги с центрального бюджета, строительство 8-го корпуса, который рассчитан на 250 человек.

В цілому ж над ремонтом в ізоляторі замислилися, коли пенітенціаріям на державному рівні дали завдання – змінити неприпустимі умови перебування людей в місцях позбавлення волі.

Олег Анпілогов заступник голови Харківської облдержадміністрації

-Камеры были переполнены, присутствовал такой фактор, как нарушение санитарных норм, люди часто болели вирусными респираторными заболеваниями. В общем много-много было проблем.

З прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу слідчі і судові органи рідше обирають такий запобіжний захід як позбавлення волі. До того ж в багатьох колоніях області створили відділення слідчого ізолятора. Тож людей розселили та розпочали ремонт. А вже в наступному році, окрім камер та корпусів для слідчо-заарештованих, в СІЗО обіцяють облаштувати і всі службові приміщення для персоналу.