Рятувальники у прифронтовому Харкові: майже 30 000 виїздів за час війни
Щорічно в Україні 17-го вересня святкується день тих, хто допомагає та рятує. Це чудова нагода ще раз згадати про самовідданість та хоробрість працівників ДСНС, а також подякувати їм за збереженні життя.
Широкомасштабна російсько-українська війна поставила перед представниками цієї героїчної професії чимало викликів. Особливо у прифронтовому місті. Так, від 24 лютого 2022 року загальна кількість виїздів рятувальників ДСНС на місця надзвичайних подій у Харкові та області перевищила 29 тис. При чому, за словами пресофіцера Дмитра Чайки, кожен із них був по-своєму специфічним та неординарним.
ДМИТРО ЧАЙКА ПРЕСОФІЦЕР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
За часи війни у нас специфіка змінилася. Додалось роботи, відповідальності, напруження. Все стало складніше. Перші дні рятувальники взагалі були переведені на казармений режим роботи. Зараз вони працюють у дві доби через четверо. Доводилось вирішувати безліч специфічних задач, приймати низку екстраординарних рішень для того, щоб врятувати людей. Почнімо з 2022 року, коли Північна Салтівка палала майже вся. Були випадки такі, що одночасно траплялися пожежі в декількох багатоповерхівках. А в кожній багатоповерхівці ще й десятки квартир. Все це палало, доводилось застосовувати величезну кількість сил та засобів.
Загалом за часи війни у Харкові та області рятувальники виїздили на гасіння пожеж більш ніж 17 тис. разів, причому понад 3,5 тис. займань виникло внаслідок ведення бойових дій.
ДМИТРО ЧАЙКА ПРЕСОФІЦЕР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Іншим аспектом є те, що майже кожен приліт супроводжується значними завалами і руйнаціями. Кожен такий випадок є сам по собі екстраординарним, не схожим на інші. Тому кожного разу доводиться нам оцінювати обстановку, приймати те чи інше рішення, можливо, нестандартне. Застосовувати велику кількість вмінь, знань, засобів, технічних інструментів. Щоб дістати з-під завалів людину. Це все треба робити швидко.
У Головному управлінні ДСНС у Харківській області повідомляють, що за часи війни рятувальникам вдалося визволити з-під завалів 396 осіб. Однак іноді масштаби руйнувань є настільки значними, що спеціалістам доводиться діставати не живих людей, а їхні тіла. Загалом з-під завалів на місцях влучань було вилучено 426 загиблих.
ДМИТРО ЧАЙКА ПРЕСОФІЦЕР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Ще одним аспектом є велика замінованість територій. Рівно з моменту деокупації на Харківщині працює зведений загін саперів ДСНС . Вони стикаються як з щільною замінованістю різноманітними вибуховими пристроями, які залишили по собі окупанти, так і з особливостями місцевості. Це і ліси, поля, луки, густа щільна рослинність, яку треба також розчищати. Наразі нам допомагають спеціальні машини розмінування, які прийшли сюди з усієї України.
І так небезпечну роботу рятувальників ще більше ускладнюють повторні «прильоти», які ворог здійснює доволі часто. Адже якщо перше влучання націлено на цивільних, то друге безпосередньо на тих, хто рятує – медиків, поліцейських, спеціалістів ДСНС.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ДМИТРО ЧАЙКА ПРЕСОФІЦЕР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Повторні удари завдають нам величезного клопоту. Одне із нестандартних рішень – це на місці прильоту швидко та вчасно евакуювати особовий склад. Бо ворог і безпілотниками і ракетами завдає постійно ударів, а у прифронтових районах це ще і артилерія. Випадок у місті Купʼянську, коли бомба прилетіла у центр Купʼянська. Наші рятувальники виїхали гасити пожежу, але весь час вони намагалися гасити повторні обстріли із артилерії. І пожежу цю ми змогли ліквідувати аж наступного дня вранці. І це лише один із сотні випадків. 4 квітня у нас сталась трагедія, ми від повторного прильоту втратили одразу 3 наших побратимів. Скоро День рятувальника. Ми згадаємо їхню світлу пам’ять.
Незважаючи на те, що професія спеціаліста ДСНС є однією з найбільш небезпечних, наразі в Харкові та області дефіциту кадрів не спостерігається – майже всі вакансії рятувальників заповнені. Більше того, заповнені вони справжніми професіоналами, яких вишкалили та загартували воєнні часи.
ДМИТРО ЧАЙКА ПРЕСОФІЦЕР ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Дійсно, навички удосконалились саме тому, що майже щодня рятувальники на бойових викликах і досвід приходить якраз із роботою. Рятувальники вчаться вже на бойових викликах і набирають досвід. Зараз вони майстри своє справи.
ОСТАННІ НОВИНИ