Розвиток ОСББ та кооперативів
Житлові кооперативи та ОСББ підтримуватимуть фінансово і надалі. В міській скарбниці на це вже передбачили кошти.
Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства
-По смете на 2013 год 5 миллионов 1661 гривна в основном это средства на проведение текущих ремонтов в домах ЖСК, ОСМД, обслуживание систем диспетчеризации, снос, кронирование аварийных деревьев и в объеме 741 тысячи 300 гривен на благоустройство придомовых территорий домов ЖСК, ОСМД.
Кількість ОСББ в Харкові постійно зростає. Якщо у дві тисячі сьомому таких об'єднань було близько півтори сотні, то цього року їх – удвічі більше. Та впроваджують ОСББ не лише у місті, а й в області. На початку року в районах та містах Харківщини таких зареєстровано – триста тридцять п'ять. І всі, хто наважився на подібні зміни, про це не шкодують. Адже люди самі господарюють у своєму будинку та вносять квартплату на власний розсуд. Щоправда, незважаючи на всі ці плюси ОСББ, є і такі мешканці багатоповерхівок, які не хочуть об'єднуватися за відсутності досвіду та розуміння.
Михайло Добкін голова Харківської облдержадміністрації
-У подавляющего большинства людей, кто берет на себя эти обязанности нет профильного образования, у нас нет школы подготовки управляющих домами. Вот есть российский опыт, там есть управляющие компании, они берут на себя дома, у них есть якобы подготовленные люди, они работают. Но я не думаю, что мы сегодня слепо можем копировать их путь. Потому что есть много недоработок в том числе законодательных, они то управляют, деньги собирают, а ответственности не несут не повсем направлениям.
У місті ж таки пішли своїм шляхом. Усім тонкощам житлово-комунальних питань майбутніх управдомів ОСББ та кооперативів вчать на спеціальних курсах. Вони діють на базі Академії міського господарства за гроші міського бюджету.
Олександра Суфіянова