Русскоязычные учителя пройдут повышение квалификации для преподавания на украинском
У вересні 2020 року російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання. У зв'язку з цим вчителі проходитимуть курси підвищення кваліфікації. Про це повідомила міністр освіти та науки Ганна Новосад.
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови.
Щоб у дітей не виникло проблем із вивченням предметів зі специфічною термінологією, буде певний адаптаційний період, додала Ганна Новосад. За результатами першого року навчання міністерство відкорегує навчальні програми.
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою.
Що ж до позакласного навчання, зауважила очільниця міністерства, то учні зможуть займатися індивідуально з педагогами, а їхні батьки не витрачатимуть на це коштів з власної кишені. Фактично держава дає право на "узаконене репетиторство" в публічних школах, яке буде оплачуватися за рахунок державних коштів, додає Ганна Новосад.
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
Цим повинні користуватися ті, хто має успішність нижче середнього по тому чи іншому предмету. Наша мета – дати всім можливість мати знання на рівні, який повинен забезпечуватися державою.
У Міносвіти додають, що планується внести низку змін до законодавства, аби уникнути спекуляції додатковими заняттями недобросовісних вчителів, які за рахунок репетиторства захочуть отримати додатковий дохід.