Рыба, которая привела в реанимацию. У 22-летней харьковчанки диагностировали ботулизм
Риба, що відправила на лікарняне ліжко. У місті зафіксовано випадок ботулізму. 22-річна харків'янка придбала в'ялену рибу в одному з супермаркетів по вулиці Клочківській. Через пару годин після вживання відчула сильне нездужання. Зараз дівчина перебуває в реанімації обласної інфекційної лікарні, самостійно вона дихати не може. Її підключили до апарату штучної вентеляціі легенів.
Андрій Бондаренко професор кафедри інфекційних хвороб ХНМУ
В тяжёлом состоянии, я бы сказал в крайне тяжёлом состоянии. С выраженной дыхательной недостаточностью. Получается на 2 сутки заболевания. Дело в том, что у пациентки есть хроническая патология со стороны желудочно-кишечного тракта, то вероятно она вначале расценивала это как обострение той хронической патологии ну и естественно, наверное, не обращала внимания на ту симптоматику, которая у неё появилась. Ну и дальше она потом прогрессировала.
Постраждалій навіть вкололи сироватку від ботулізму. Антитоксин, який привезли з Києва зі складу Міністерства охорони здоров'я. Ніяких прогнозів, таких як найшвидше одужання, поки медики робити не беруться. Адже справу мають з мікроорганізмом, який у вигляді спор потрапив в організм людини, де він добре себе почуває і швидко розвивається. Взагалі ж, спори знаходяться в грунті. Тож у зоні ризику не тільки річкова риба, але й м'ясо. В результаті життєдіяльності сам мікроорганізм виділяє сильний екзотоксин, який є найсильнішою отрутою, що існує в природі.
Андрій Бондаренко професор кафедри інфекційних хвороб ХНМУ
Всё зависит от того, на какие сутки поступает пациент, вовремя ему ли оказана медицинская помощь. Ситуация складывается таким образом, что большая часть пациентов употребляет вместе с рыбой алкогольные напитки и иногда симптоматика ботулизма может смазываться. Как картина какого-то алкогольного опьянения и в связи с этим пациенты могут ближайшие сутки не обратиться за медицинской помощью.
Симптоми ботулізму – це туман перед очима або двоїння предметів. Сухість у роті, болі в кишечнику, здуття живота. І це так звані легкі випадки. Коли справа йде далі і не проводиться лікування, то настає ураження нервової системи. Аби не захворіти на ботулізм лікарі радять не їсти суху та в'ялену рибу, свіжу піддавати обробці у 120 градусів, адже мікроорганізм може 4 години спокійно жити при температурі у 100 градусів. Так само і з м'ясом. Овочі також слід ретельно мити.