"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

С 1 апреля увеличены выплаты при рождении ребенка

Сучасний ритм життя зачасту стає перепоною для створення родини. Особливо у мегаполісі. Молодь усі сили спрямовує на кар*єру. Вік молодої матері дедалі збільшується. Чого не скажеш про сільську місцевість. Галина Литовченко, багатодітна мати. Свого первістка народила у сімнадцять. Після цього радість материнства пережила ще тричі. Два роки тому жінка подала документи на звання "Мати-героїня". Молодшим близнятам вже одинадцять років. Третій донці Валі – сімнадцять. Цьогоріч дівчину на навчання до Харкова відправлятимуть.

Галина Литовченко,  багатодітна матір, мешканка села Кирилівка Красноградського району:

-Будемо старатися своїми силами, діти може старші поможуть

Родина із дванадцяти чоловік мешкає у невеликій хаті. Старша дочка Людмила очікує на другого малюка. Але третього народити не готова.

Людмила Литовченко,  старша дочка Галини:

-Я  двоїх і хвате, бо щас врємя тяжоле, у нас мама мать героїня, а ми не планіруєм столько

У Кирилівці на шістсот мешканців – п"ять багатодітних родин. Троє дітей і в родині Наталії Мельник. Про поповнення сім"ї жінка поки не думає. Пояснює сільські доходи від міських дуже відрізняються. Зарплатня не більша тисячі гривень. Основний прибуток – з продажу молока.

Наталія Мельник,  багатодітна мати, мешканка села Кирилівка Красноградського району:

-С каждой зарплати ми щось покупаєм, напрімер с однієї зарплаті ми одні сапоги купили, потім ще з другої – ще одні сапоги, а потім і третій купили і так постєпенно ми їм щось покупаєм с каждой зарплаті

Виплати при народженні дитини – це стартовий капітал для малечі на перші роки. А збільшення розміру допомоги – додатковий стимул для поповнення родини. Наступне завдання для держави створити гідні умови праці і високооплачувані робочі місця для селян, переконані чиновники. Щоб матерів з глибинки не зупиняли матеріальні проблеми у прагненні ставати матерями-героїнями. 

Анастасія Полякова, Євген Карпенко Харьковские Известия